
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kovászna megyében öt új esetet regisztráltak az elmúlt huszonnégy órában, a tizennégy napra számolt fertőzöttségi mutató 0,60 ezrelék – tájékoztatott kedden a prefektúra.
2021. december 14., 20:402021. december 14., 20:40
Egy nap alatt két, koronavírus-fertőzéssel összefüggésbe hozható elhalálozás került nyilvántartásba. Ugyanakkor csökkent az intenzív terápiás ellátásra szoruló betegek száma. A sepsiszentgyörgyi kórház intenzív terápiás osztályán tizenkét ágy van a fertőzötteknek elkülönítve, hétfőn kilenc beteget ápoltak, kedden négyet.
Jelenleg Kovászna megyében 136 aktív eset van, minden közigazgatási egységben három ezreléknél alacsonyabb az incidencia. A legtöbb eset Sepsiszentgyörgyön van, a megyeszékhelyen 35 aktív esetet tartanak nyilván, és 0,55 ezrelék a mutató.
Az elmúlt huszonnégy órában összesen 258 adag oltást használtak fel: 14 személy kapta meg az első, 105 a második, 101 pedig a harmadik adagot. Ugyanakkor 38 személy az egydózisú Johnson&Johnson-vakcinát vette fel.

Csaknem duplájára nőtt az új koronavírusos fertőzöttek száma keddre az egy nappal korábbi adatokhoz képest, az elmúlt huszonnégy órában elvégzett tesztek csupán 2 százaléka bizonyult pozitívnak.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.
szóljon hozzá!