
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az elmúlt 24 órában 32 új koronavírus-fertőzést azonosítottak Háromszéken, ez idő alatt 221 tesztet végeztek, 627 aktív esetet tartanak nyilván – tájékoztat kedden a prefektúra.
2021. április 20., 21:062021. április 20., 21:06
Kovászna megyében a 14 napra számolt fertőzési mutató 2,76 ezrelék, enyhén csökken a hétfői 2,79 ezrelékhez képest. Egyetlen településen sem haladja meg az incidencia a 7,5 ezreléket, viszont Sepsiszentgyörgyön, Kommandón, Barátoson, Kőröspatakon, Uzonban, Mikóújfaluban, Rétyen, Árkoson a mutató 4 ezrelék felett van, így ezeken a településeken péntek-szombat-vasárnap 18 órakor zárnak az üzletek és 20 órakor kezdődik a kijárási tilalom.
Maksán, Illyefalván, Gidófalván, Kökösben, Hídvégen, Kézdialmáson a mutató 3 ezrelék felett van, de nem lépi át a 4-et, ezeken a településeken is érvényes a vörös forgatókönyv, a vendéglátó-egységek csak a teraszokon szolgálhatnak ki, a művelődési intézmények, fitnesztermek zárva vannak.
Még tizenkét településen 1,5 és 3 ezrelék között van az incidencia, ezek között van két város: Kézdivásárhely és Kovászna. Három településen a keddi adatok szerint nincs egyetlen nyilvántartott koronavírus-fertőzött sem.
Az ellenőrzések során 39 bírságot róttak ki, összesen 2750 lej értékben a járványügyi korlátozások be nem tartása miatt. Kovászna megyében keddig 36 444 személyt oltottak be.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
Alapvetően más szemléletet és évente 500 milliárd forint pluszforrást ígért az egészségügyben Hegedűs Zsolt, leendő egészségügyi miniszter az Országgyűlés egészségügyi bizottságában. Ugyanakkor Karikó Katalint felkérte tanácsadójának.
A választási törvény nemzetiségekre vonatkozó részének módosítását, valamint a nemzetiségi oktatás támogatását ígérte Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa kinevezése előtti meghallgatásán.
Elfogadták hétfőn Székelyudvarhely költségvetését. Az önkormányzat 73 millió lejt fordít beruházásokra, miközben a működési költségeket és az alintézmények kiadásait igyekeztek mérsékelni. Rossz hír, hogy leépítésekre is számítani kell.
szóljon hozzá!