
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Kovászna megyében egyetlen településen sincs már 7,5 ezrelék felett a fertőzöttségi mutató. Az elmúlt napokban Kommandón volt ennél magasabb az incidencia, de ott is csökkent a fertőzöttek száma.
2021. április 06., 19:252021. április 06., 19:25
AKovászna megyei prefektúra keddi tájékoztatása szerint a megyében 24 óra alatt 37 új fertőzést jelentettek, 112 tesztet végeztek, 633 aktív esetet tartanak számon. A megyei incidencia 2,64 ezrelék csökkent a hétfői adathoz képest. A megyében már csak Sepsiszentgyörgyön, Árkoson és Kommandón van 4 ezrelék felett a mutató.
Viszont több településen hiába csökkent a mutató, a megyei készenléti bizottság határozata alapján 14 napig érvényesek a korlátozások. Így Kommandón még mindig életben van a március 28-án kiadott határozatot, a hét minden napján a boltok 18 órakor zárnak, 20 órakor életbe lép a kijárási tilalom.
Dobollón és Sepsibükszádon szintén a március 28-án kiadott határozatot érvényes, ám csak péntek, szombat, vasárnap van korábbi üzletzárás és kijárási tilalom.
Sepsiszentgyörgyön március 29-től, Kovásznán április 1-től, Árkoson április 2-tól léptettek életbe hasonló, a hétvégére vonatkozó korlátozást.
A keddi adatok szerint már csak Kovászna városában, Sepsibükszádon és Uzonban van 3 és 4 ezrelék között az incidencia. Tizenöt településen a mutató 1,5 és 3 ezrelék között van, hét településen a keddi adatok szerint nem szerepelt a nyilvántartásban koronavírus-fertőzött.
Az ellenőrzések során 44 bírságot róttak ki 11 250 lej értékben a járványügyi intézkedések be nem tartása miatt. A háromszéki oltásközpontokban eddig 27 678 személyt immunizáltak koronavírus ellen.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
szóljon hozzá!