
Illusztráció
A fizetésképtelenség megelőzésében segíti a háromszéki kisvállalkozókat a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.
2017. április 07., 17:382017. április 07., 17:38
Mint Édler András, a kamara elnöke elmondta, uniós program keretében, az Eurochambres irányításával működik a ProSolve (PREventing business failure and inSOLVEncy) ingyenes projekt.
Az EU-s finanszírozású projektet Romániában Kovászna, Neamţ, Vaslui megyébe vezetik be kísérleti jelleggel.
Édler hangsúlyozta, a ProSolve tanulmányozása során arra a következtetésre jutott, hogy nagyon sok háromszéki vállalkozásnál mutatkoznak annak jelei, hogy rossz irányba halad, ám menet közben lehetne korrigálni. Sok cégnek van pénzügyi, adminisztratív vagy piackezelési problémája, de nem tudja azonosítani azt.
Például gyakran előfordul, hogy a boltok kedvezményeiről csak az szerez tudomást, aki épp betért, mert nem népszerűsítik sehol. A program hat eszközt tartalmaz: elemzés, pszichológiai tanácsadás, adminisztratív platform kialakítása, kiadáselemzés, menedzsment és konfliktuskezelés. Utolsó lépésben egy üzleti tervet készítenek, amivel meg lehet menteni a céget. Az elemzést egy ötvenkérdéses teszt alapján végzik, ebből kiderülhet, hogy humánerőforrás problémák vannak, vagy a vállalkozó elveszítette-e a motivációját.
a költségelemzés arra jó, hogy pontosan azonosítsák a kiadásokat, ezzel minimalizálva a veszteséget, optimalizálják a kiadásokat, és átszervezést szimulálnak. A tapasztalat szerint a kis cégeknél nincs menedzsment, amiatt sok hibát követnek el.
Az ingyenes szolgáltatással elsősorban a kisvállalkozásokon próbálnak segíteni, mert a nagyoknak ügyvédek, könyvelők és közgazdászok hada áll rendelkezésükre, hogy elkerüljék a csődöt. Édler András ugyanakkor arról is beszámolt, hogy az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy magyar nyelvre is lefordítsák a ProSolve-t.
Számos európai és nemzetközi politikai vezető gratulált Magyar Péter győzelméhez a 2026-os magyarországi választásokat követően, hangsúlyozva az eredmény európai jelentőségét.
Közösségi oldalán gratulált vasárnap este Nicusor Dan román államfő a Tisza Pártnak és Magyar Péternek az országgyűlési választáson aratott, „mérföldkőnek számító” győzelemhez.
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén. Magyar Péter távozásra szólította fel a köztársasági elnököt.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is gratulált Magyar Péter választási győzelméhez a magyar országgyűlési választásokon.
Kétharmaddal kormányozhat a Tisza-párt az elkövetkező négy évben a magyar országgyűlési választások eredményeinek közel száz százalékos feldolgozottsága szerint.
A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon – jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
A párt gyenge teljesítménye miatt az országgyűlési választáson, lemondott a Demokratikus Koalíció elnöke, Dobrev Klára.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
szóljon hozzá!