
12. kiadásához érkezett a csíkszentmiklósi kolbászfesztivál. Archív
Fotó: Kocsis Károly
Tizenkettedik kiadásához érkezett a csíkszentmiklósi kolbászfesztivál, ahol a tavalyhoz hasonlóan ismét sütnek 150 méteres kolbászt.
2025. január 24., 09:142025. január 24., 09:14
A szervezést ez alkalommal is Szépvíz Község Polgármesteri Hivatala és a Csíkszentmiklósi Ifjúsági Egyesület vállalta magára partnerekkel karöltve. A csíkszentmiklósi kolbászfesztivál 12. kiadását február 1-jén, szombaton tartják, a látogatóknak érdemes már dél körül kilátogatni a helyszínre, a sportpályára.
A kolbásztöltő-versenyre e hét végéig lehet jelentkezni András Róbert szervezőnél a 0744 540 446-os telefonszámon, vagy az esemény Facebook-oldalán.
Az öttagú zsűri a szervezők által biztosított fatányérokon benyújtandó 20 centis mintadarabokat értékeli majd, és hirdet győztest, a kolbász állaga és íze mellett figyelembe véve a higiéniát, a csapat öltözetét, no meg a tányér díszítését is. Egy csapat legtöbb kétféle kolbásszal nevezhet be a versenyre.
Az eszem-iszom mellé kötelező jó hangulathoz a kulturális-szórakoztató program is hozzájárul. A színpadon legalább nyolc csapat ropja majd a táncot, ad elő népdalokat. Idén sem marad el a láncfűrész-bajnokság, és
Disznóból kettőt vágnak látványosságként, egyiket a hasán, a másikat a hátán „szedik fel”, hogy a különféle vágási módszerek iránt érdeklődők is csodálkozhassanak.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
szóljon hozzá!