
Több mint száz medvetámadást jegyzett fel a Hargita Megyei Környezetvédelmi Ügynökség tavaly, melyek mintegy 170 állat pusztulását okozták – olvasható az Agerpres hírügynökség tájékoztatójában.
2013. április 03., 14:372013. április 03., 14:37
2013. április 03., 18:422013. április 03., 18:42
Mint a környezetvédelmi ügynökség jelentéséből kiderül, a medvék tavaly ötvennyolc szarvasmarhát, huszonhat juhot, öt lovat, két kecskét és hetvenegy szárnyast öltek meg. Mindezek mellett tönkretettek negyvenhat méhkaptárt és tizenöt hektárnyi különböző termést is. A szakemberek véleménye szerint a medvetámadások nagy számának az oka, hogy az állatok hozzászoktak már ahhoz, hogy a települések közelében keressenek élelmet.
A jelentésből az is kiderül, hogy a 2011–2012-es vadászidényben az engedélyezett negyvenkilenc medvéből negyvennyolcat lőttek ki. A vadászok nagy része külföldi volt, ők egyedenként 3500 és 8000 euró közti összeget fizettek az erdőket fenntartó vadászegyleteknek. A hazai vadászok egyébként ennél kevesebbet, 1000–2000 euró közötti összeget kellett fizessenek egy lelőtt medvéért. Hargita megye medvepopulációja tavaly elérte az 1050 egyedet.
Kedd reggeltől lehet szavazni a tervezett zsögödi vidámpark nevére, miután a Drakula Park elnevezés – megosztó jellege miatt – társadalmi vitát váltott ki a csíkszeredai közösségben. A nagy volumenű létesítmény tervdokumentációja már elkészült.
Közel ezer hívő és meghívott vendég részvételével áldották meg vasárnap, hét évig tartó felújítást követően a madéfalvi Jézus Szíve-templomot. Az ünnepségen a megújult orgonát is felszentelték.
A csíkszeredai bevásárlópark felvásárlásával belép a román piacra a cseh Star Capital Finance – írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján.
Több órára lezárják szombaton és vasárnap a Tolvajos-tető és Hargitafürdő közötti útszakaszt a Hargita Hill Climb Challenge edzései és futamai miatt.
Tizedik alkalommal rendezik meg a Csíkszeredai Kórháznapokat július 2–5. között. A jubileumi rendezvényen hazai és magyarországi szakemberek osztják meg tapasztalataikat, és a nagyközönség számára is lesznek előadások.
Több mint egy hónapon át, június 11. és július 19. között közösségi meccsnézést szerveznek Csíkszereda központjában.
Korszerűbb körülmények között, a Poliklinika első emeletén működik tovább a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház orvosi laboratóriuma, ahol helyet kaptak a mikrobiológiai laboratórium európai uniós támogatásból, újonnan vásárolt műszerei is.
A következő évben kezdődhet el Csíkszereda városbejáratainál az új, a városlakók tetszését elnyerő arculati elemek építése. Az ötletpályázat nyomán legjobbnak ítélt elképzelés alapján idén a műszaki terveket szeretnék elkészíttetni.
Megérett a borzsovai fürdő a felújításra, ezért a Csík Metropoliszövezet Egyesület, a csíkborzsovai közbirtokosság és a szépvízi önkormányzat összefogásával kedden kalákában fogtak hozzá a részbeni rendbetételéhez.
Két, egymással teljesen ellentétes ítélet született a tusnádfürdői Csukás-tó területének kisajátítása ügyében, az egyik a volt tulajdonosnak, a másik az önkormányzatnak adott igazat. Ezért egyelőre a tó jogi helyzete nem változik.
szóljon hozzá!