
Fotó: Kristó Róbert
Céllövészeti kupát rendezett a csíkszeredai sajtó képviselőinek Hargita Megye Rendőr-főkapitánysága csütörtökön a szépvízi lőtéren. Az újságírók éles töltényekkel próbálhatták ki magukat a lövészetben, miközben különböző nehézségű feladatokat teljesítettek.
2025. március 20., 19:262025. március 20., 19:26
2025. március 20., 19:502025. március 20., 19:50
Izgalmas feladatsorokkal várta a sajtósokat a lőtér üzemeltetője, András Róbert és csapata: a Szépvíz határában kialakított lőtéren különböző szituációkat gyakorolhatnak a lövészet profi és amatőr szerelmesei.
Fotó: Kristó Róbert
Előzetesen András Róbert elárulta, a rendvédelmi szervek is szoktak náluk gyakorlatozni, emellett pedig a fegyvertartási engedély megszerzéséhez és megújításához is lehet a lőtéren vizsgát tenni.
Fotó: Kristó Róbert
A jövő héten esedékes Román Rendőrség Napja apropóján megszervezett céllövészeti kupa során
amelyek közös pontja a célra lövés volt.
Fotó: Kristó Róbert
Az időt csak néhány feladatnál mérték: volt, amikor meghatározott sorrendben kellett a célpontokat kilőni, máskor
vagy három gumiabroncsot egy bójára pakolni – mindezt persze a koncentráció megnehezítése és az adrenalin fokozása érdekében.
Fotó: Kristó Róbert
A feladatok során egy Glock G17-es típusú kézi pisztolyt, egy Grand Power Stribog félautomata karabélyt, valamint egy Benelli Federico 12/76 kaliberű sörétes puskát használtak a résztvevők.
Fotó: Kristó Róbert
Az összes fegyvernek megvolt a sajátossága: a kézi pisztoly 25 méteren is nagyon pontosnak bizonyult, a karabély már nagyobb távolságban is precíz volt,
megterhelve a fegyvert elsütő személy állóképességét is.
Fotó: Hargita Megyei Rendőrfőkapitányság
A közeg sajátossága az akciófilmeket idéző hangulat volt: durrogtak a fegyverek, mindenki katonaruha-szerű öltözékben, fegyverrel az oldalán teljesített. Az esemény végén a szervezők minden résztvevőnek oklevelet adtak, megköszönve, hogy részvételükkel hozzájárultak a sajtó és a rendőrség jó együttműködéséhez.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
szóljon hozzá!