
Fotó: Iochom Zsolt
A Gyulafehérvári Caritas harmadik éve szervezi meg karácsonyváró programját, hogy egy családias hangulatú ünnepségen ajándékozza meg a nehezebb sorsú gyerekeket.
2014. december 18., 13:472014. december 18., 13:47
2014. december 18., 16:262014. december 18., 16:26
Szerdán este mintegy százötvenen vettek részt a csíkszeredai Szent Imre Ifjúsági Központban, ahol kézműves foglalkozással, közös énekléssel és bábjátékkal hangolódhattak rá a szeretet ünnepére. Hogy teljes legyen az öröm, a résztvevő gyerekekre egy kis meglepetés ajándék is várt.
Az adventi időszak a lelki felkészülésről szól, hogy méltóan fogadhassuk Jézus születését. A várakozás izgalma látszott a gyerekek szemeiben, lelkesen kapcsolódtak be a közös karácsonyi éneklésbe, verselésbe. A Csíki Anyák Egyesületének Tipe-Tupa bábcsoportja két mesét elevenített meg: a sündisznó történetét és a Didergő király tanulságos esetét.
„A kézműves foglalkozás lényege, hogy a gyerekek is érezzék, hogy nem csak ők kapnak ajándékot, hanem tudnak is adni valamit. Karácsonyi díszeket, képeslapokat készítettek az est folyamán” – mondta el érdeklődésünkre Péter Szabolcs, a Gyulafehérvári Caritas Családsegítő Szolgálatának munkatársa.
Az ünnepség végén Kovács Erzsébet több mint száz általa kötött sapkával lepte meg a gyereket, ki-ki választhatott magának kedvére valót.
Nyáron elkezdik az egyik csíkszentdomokosi iskola felújítását, amelyre európai uniós finanszírozást nyert a felcsíki község. Az energiahatékonyság növelése érdekében az épületet hőszigetelik és korszerű felszereltséget kap.
Több fronton is ellenőrzést végeztek a Hargita megyei rendőrök Csíkkozmáson. A háromórás akció során több mint száz embert igazoltattak, tíz esetben szabálysértési bírságot szabtak ki.
Az elmúlt években több magyarországi cég üzemcsarnok-, illetve gyárépítési szándékát jelentették be Csíkszeredában. Ezek közül van, amelyik már üzemel, egy másik építése folyamatban van, de olyan is van, ami nem kezdődött el.
Felrobbantottak közel 600 világháborús lövedéket a csíkkarcfalvi improvizált lőtéren Hargita és Brassó megyei tűzszerészek. A veszélyes eszközöket az elmúlt hetekben találták meg Hargita megyében.
Hamarosan elkezdődnek a munkálatok a csíkszeredai Lendület sétány 2. és 4. szám alatt. A lakók együttműködését is kérik a kivitelezés felgyorsítása érdekében.
Nem készül el júliusig a csíkszeredai megyeháza felújítása, noha a kivitelezés feszes tempóban halad. A cél most az, hogy az európai uniós finanszírozású hőenergetikai korszerűsítést határidőre lezárják. A kiegészítő munkák később is folytatódhatnak.
Kulturális és közösségi programokkal ünnepelnek Csíkszentgyörgyön, a Szent György Napokat április 24. és 26. között szervezik meg.
Újraindult az Ezüst Akadémia előadássorozat Csíkszeredában, ez alkalommal Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezetője tart előadást. A résztvevők elméleti és gyakorlati tudással is gazdagodhatnak.
Őrizetbe vett két csíkszeredai férfit a rendőrség, miután feltételezhetően alkoholt loptak egy helyi vendéglátóegység raktárából.
Kigyulladt kéményt vett észre szolgálat közben egy csíkszeredai buszsofőr, aki azonnal intézkedett és segítséget hívott Csíksomlyón.
szóljon hozzá!