Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Születése után nyoma veszett egy babának Köpecen. Az anyát kórházban ápolják, a Kovászna megyei rendőrség csecsemőgyilkosság gyanúja miatt nyomoz az ügyészség irányítása alatt.
2018. január 26., 14:592018. január 26., 14:59
2018. január 26., 19:092018. január 26., 19:09
A hatóságok nem közöltek részleteket az ügyről a vizsgálat érdekeire hivatkozva. Simona Ștefăniu ügyész megkeresésünkre későbbre ígért hivatalos közleményt. Nicoleta Tolvaj Marin rendőrségi szóvivő is csak annyit erősített meg, hogy
Antal Álmos, a sepsiszentgyörgyi kórház orvosigazgatója, szülész-főorvos portálunknak elmondta, az anya jelenleg kórházban van, zajlik a törvényszéki orvosi kivizsgálás, de részleteket egyelőre ő sem árulhatott el a folyamatban levő ügyről.
Meg nem erősített forrásokból úgy tudjuk,
Úgy tudjuk, a nő és a vele együtt élő édesanyja is szerepel az elmegyógyászati nyilvántartásban.
A dédnagymamát gyanúsítják az újszülött meggyilkolásával
A kertben ásták el az újszülöttet, a 81 éves dédnagymamát gyanúsítják a gyilkossággal – közölte péntek délután a Kovászna megyei ügyészség. Mint a szerkesztőségünknek elküldött közleményben írják, bűnvádi eljárást indítottak a köpeci, 81 éves asszony ellen, akit azzal gyanúsítanak, hogy megölte a dédunokáját. A vádhatóság közlése szerint, a Barót melletti Köpecen csütörtökön hivatalból indított nyomozást a rendőrség egy szóbeli bejelentés után. A nyomozás során kiderítették, hogy négy nappal korábban E. M. R otthon egy fiúgyermeknek adott életet. A szülésnél az anya nagymamája, B. V. segédkezett, és felmerült a gyanú, hogy a szülést követően az újszülöttet elásták a kertben. Adrian Baciu ügyész úgy nyilatkozott, az idős nő a szülés után azonnal elásta a babát, anélkül, hogy az édesanya erről tudott volna. A gyanúsítottat jelenleg a sepsiszentgyörgyi pszichiátrián vizsgálják, törvényszéki orvosi vizsgálatnak vetik alá. Az ügyész szerint, az eset úgy került a hatóságok figyelmébe, hogy az idős asszony elment a háziorvoshoz, és elmondta, hogy az unokája szült. Amikor az orvos rákérdezett, hogy hol a gyerek, azt mondta elásta. A helyszínre siető nyomozók már nem találták meg a baba holttestét, és valószínűnek tartják, hogy kiásták a vadak, hiszen a megfagyott földben nem tudta mélyre eltemetni, a ház pedig az erdő közelében van. Az ügyész szerint, a 26 éves édesanyát tanúként hallgatták ki, és azt nyilatkozta, hogy meg szerette volna tartani a gyerekét. Mind a két nő pszichiátriai nyilvántartásban szerepel.
A Gyulafehérvári Caritas katolikus segélyszervezet számára május az ápolók hónapja, amikor kiemelt figyelem irányul azokra, akik nap mint nap mások testi-lelki jólétéért dolgoznak. Ennek keretében rendezték meg az Ápolók konferenciáját.
Az elnökválasztás második fordulójába került két jelölt, George Simion (AUR) és Nicușor Dan (independent) csütörtök este először vitáznak a tévékamerák előtt.
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog szolgálni.
Fogy a levegő a bűncselekmények elkövetői körül: a modern technológiákkal a rendőrség egyre könnyebben azonosítja őket. A Hargita megyei rendőrségen bemutattak pár kriminalisztikai módszert, amellyel például a lemosott vért is fel tudják fedni.
Jégesőbe forduló vihar vonult végig és okozott károkat Udvarhelyszék több településén, köztük Székelyudvarhelyen és Szentegyházán is. A mintegy tíz percen keresztül hulló jég megállt az utcákon, a fákban, termésben is kárt tett.
A sok lehetséges megoldás közül már csak kettő maradt. Mert így szavazott a többség.
Őrizetbe vett a rendőrség egy férfit és egy nőt, akik két kilogramm kokaint és mintegy 20 kilogramm kannabiszt vásároltak Spanyolországban, majd egy futárszolgálaton keresztül Romániába szállíttatták a drogokat.
A református kollégiumok célja nemcsak tudománnyal és ismerettel felvértezni a diákokat, hanem jellemes, emberséges végzősöket nevelni, akik megállják a helyüket a közösségben – jelentette ki csütörtökön Marosvásárhelyen Kolumbán Vilmos református püspök.
Több napja már rácsodálkoztak a vásárhelyiek és a turisták arra, hogy a Kultúrpalota bejáratánál furcsa agyagkatona strázsál, az előtérben pedig egy óriás kínai katona figyeli a belépőket.
Jubiláló rendezvénynek ad helyszínt csütörtöktől vasárnapig a csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna, ahol megnyitotta kapuit a tizedik Csíkszeredai Könyvvásár. Az esemény nemcsak a könyvekről, hanem közösségről, emlékezésről és jövőbe tekintésről is szól.