
Fotó: Erdély Bálint Előd
Véget ért a székelyudvarhelyi Tompa László és Bethlen Gábor utcák új gázhálózatának kiépítése. A munkálatok lezárásaként az új rendszer üzembe helyezését végzi el csütörtökön a szolgáltató, ez időszakos gázszünettel jár, ami mintegy 1200 fogyasztót érint.
2021. december 08., 18:042021. december 08., 18:04
A munkálatok 2020 októberében kezdődtek, tudtuk meg a gázvállalat egyik munkatársától. A Tompa László és a Bethlen Gábor utcákban teljes gázvezeték-cserét végeztek, amelynek során mintegy 2,5 kilométernyi csővezeték és bekötővezeték került a régiek helyére.
A székelyudvarhelyi polgármesteri hivatalnál érdeklődve megtudtuk, hogy a felújított szakaszon már elvégezték a nyomáspróbát, csak apróbb, utólagos javítások lesznek hátra: legutóbb úgynevezett csatlakozó gödröket ástak, amelyek a csütörtöki munkálathoz kellenek. Ezeket az üzembe helyezés után betömik – közölte Zörgő Noémi sajtószóvivő.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az új gázhálózat üzembe helyezése idején, csütörtökön 8 és 18 óra között szünetel a gázszolgáltatás a város következő pontjain: Kőkereszt tér, Bethlen Gábor utca, Mihály udvar, Kárpátok bejárat, Cekend bejárat, Kalonda bejárat, Szűcs udvar, Vásártér utca 2. szám, Solymossy, Villanytelep, Kornis Ferenc, Attila , Eötvös József, Tompa László, Petőfi Sándor, Vár, Tó, Fások utcák (Fortuna Park), Bethlenfalvi út (részlegesen), Görbe utca. A polgármesteri hivatal arra kéri a felsorolt utcákban lakókat, hogy a munkálatok idejére zárják el a gázcsapokat, és csak a munkálatok befejeztével indítsák el azokat. Amennyiben problémát észlelnek a szolgáltatás újraindulásakor, hívják a 0800 800 928 vagy a 0265-200 928-as telefonszámok valamelyikét – áll a hivatali közleményben.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, és elelárasztotta az 1-es országutat.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!