
Járjanak el körültekintően a lakásaikat bérbeadók – tanácsolják a helyi rendőrségnél. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Székelyudvarhelyen lakást kiadó tulajdonosokat, főbérlőket int óvatosságra a Helyi Rendőrség, amely megszokott átverési módra figyelmeztet.
2020. november 18., 19:272020. november 18., 19:27
2020. november 18., 19:292020. november 18., 19:29
A szóban forgó átverés abból áll, hogy lakást vesznek ki a csalók, és az első hónapokban fizetik is rendben a bérleti díjat, ám később ezek kezdenek elmaradni, majd a közköltségnél is
A tulajdonos számára csak a kilakoltatás marad, ám az több éves procedúra lehet, aminek időtartama alatt az ingatlanját jogtalanul bitorolják.
Mivel a vonatkozó jogi szabályozások értelmében a december–március közötti időszakban nem lakoltatható ki egy bérlő sem, a téli hónapokban megnőhet az ilyen jellegű csalások száma. Mi több, ha kiskorú is lakik a házban, akkor a kilakoltatás még nehezebb.
A Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség arra kéri az érintett polgárokat, hogy járjanak el körültekintően, amennyiben bérbe szeretnék adni ingatlanjukat. Ha pedig bármilyen szabályellenességet tapasztalnak, amely egy ilyen átverésre utalhat, forduljanak a hatóságokhoz – olvasható a Facebook-oldalukon közzétett bejegyzésben.
Kaotikusan közlekedett az A2-es autópályán, Konstanca felé egy autóvezető május 1-jén, és a rendőrök jelzésére sem volt hajlandó megállni. Üldözőbe vették, helikopterrel is követték, végül pedig feltartóztatták.
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
szóljon hozzá!