
Képünk illusztráció
Fotó: Tega Rt.
Jelentős mennyiségben gyűlt össze üveghulladék az Eco-Csík Kft. hulladékgazdálkodási vállalat Csíkszeredában és környékén szervezett akciója során. A cég közleménye szerint összesen 73,8 tonna csomagolóanyagnak minősülő üveget sikerült begyűjteniük az ötnapos szelektív üveggyűjtés alkalmával: Csíkszeredában 31,9 tonnát, a környező falvakban pedig összesen 41,9-et.
2021. április 29., 16:482021. április 29., 16:48
Az mozgalom idén is nagy népszerűségnek örvendett, az Eco-Csík beszámolója szerint egyes gyűjtőpontoknál olykor sorok is kialakultak, de a leadás minden esetben zavartalanul történt. Amint az adatokból kiderül, összesen 853 személytől vettek át hulladékot – 335 Csíkszeredában, 518 személy pedig vidéken használta ki a lehetőséget. A lakók idén is készpénzre válthatták a leadott üveghulladékot, így kilogrammonként 30 banit fizettek mindenkinek.
A vidéki pontok közül Csíkszentgyörgyön gyűlt össze a legnagyobb mennyiségű üveghulladék, 5939 kilogrammot adtak le a helyiek. A városi gyűjtőpontok közül a Nagyrét utcai „cirkuszkert” volt a legforgalmasabb, ott 105 személytől összesen 6439 kilogramm üveghulladékot vettek át az illetékesek. A hulladékgyűjtő cég udvarán leadott nagyobb mennyiségekből összesen 13 148 kilogramm újrahasznosítható üveg gyűlt össze.
Az üveghulladékot a Bukarest mellett található Green Glass hulladékfeldolgozó központba szállították át, amely a térség legmodernebb és legnagyobb teljesítményű gyára. A szervezők közleményükben kiemelik, hogy az újrahasznosítás az üveghulladék egy fenntartható megoldása, hiszen értékes nyersanyagokat takaríthatunk meg általa, ezzel pedig nagyban hozzájárulhatunk a környezet megóvásához.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
Elkezdődtek hétfőn az érettségi szóbeli vizsgái a román nyelv és kommunikációs készségek felmérésével. Bár nincs akkora tétje, nem kapnak rá jegyet, de teljesíteni kell a vizsgát a végzősnek, aki ezzel saját maga előtt is bizonyíthatja nyelvtudását.
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.
A rendőrség büntetőeljárást indított gyilkossági kísérlet miatt a Lupényben vasárnap délután történt fegyveres támadással kapcsolatban. Az incidens során négyen sérültek meg, kórházban ápolják őket.
szóljon hozzá!