
Fotó: László Ildikó
Jól kell gazdálkodni a tehetségeinkkel, hiszen mind tudományban, művészetben, sportban, mind pedig az orvoslásban és innovációban sok tehetséget adott a Kárpát-medence a világnak – hangzott el péntek délelőtt Tusványoson.
2022. július 22., 22:052022. július 22., 22:05
Magyar jövő 2030? címmel tartottak kerekasztal beszélgetést a 31. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor harmadik napján a Lőrincz Csaba sátorban.
– emelte ki Csák János kulturális és innovációs miniszter a magyar jövőre reflektálva.
Fotó: László Ildikó
Böszörményi-Nagy Gergely, a MOME alapítvány elnöke, a Brain Bar alapítója arról értekezett a panelbeszélgetés során, hogy az önfenntartásnak és az önrendelkezésnek az erősítése a nemzeti technológiában keresendő, amely nemcsak hight-techet jelenti, hanem
„Ne várjuk a nagyvállalatoktól a magyar innovációs teljesítményt. Legyenek magyar innovációs bajnokok, és amikor szakterületeket választunk, akkor foglalkozzunk olyan területekkel, amelyek a magyar önrendelkezés szempontjából fontosak, ilyen az agrárium, az élelmiszer, a víz (…) Az innováció a politikából jön, óriási tévedés, hogy ez egy piaci fogalom.
– fejtette ki Böszörményi-Nagy.
Fotó: László Ildikó
Káel Csaba, a magyar nemzeti mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos szerint
Fotó: László Ildikó
Székely István, az RMDSZ ügyvezető alelnöke is az önállóságot hangsúlyozta, ami Trianon és 1989 után is újrafogalmazódott: „a cél egy önálló, teljes értékű erdélyi magyar társadalom megteremtése.”
Arról, hogy hogyan látja az erdélyi magyar közösség jövőjét, Toró T. Tibor, az Erdélyi Magyar Néppárt ügyvezető elnöke úgy fogalmazott:
Fotó: László Ildikó
Csák szerint „nekünk a potenciálból kell kiindulnunk”, és kiemelte, jól kell gazdálkodni a tehetségeinkkel, hiszen mind tudományban, művészetben, sportban, mind pedig az orvoslásban és innovációban sok tehetséget adott a Kárpát-medence a világnak.
– emelte ki.
El kell vonatkoztatni a világ dolgaitól, a rossz lelkiállapotot optimizmusra kell fordítani, hogy saját közösségünk dolgait optimistán intézzük – fogalmazta meg Böszörményi-Nagy Gergely tanácsát, elsősorban a fiatalokhoz szólva.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
szóljon hozzá!