
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Tizennégy személynél tartott házkutatást a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szervezett bűnözés elleni ügyosztálya, együttműködve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészséggel (DIICOT), mert felmerült a gyanú, hogy bűnszervezetet hoztak létre és cigarettát csempésztek.
2021. május 25., 21:312021. május 25., 21:31
A nyomozás során arra jutottak, hogy a gyanúsítottak 2020–2021-ben külföldről cigarettát vásároltak, amit Kovászna megyében értékesítettek. A házkutatások során lefoglaltak 5193 csomag különböző márkájú zárjegy nélküli cigarettát, 61 ezer lejt, 1550 eurót és 20 ezer forintot.
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Tizenegy személyt bekísértek kihallgatásra, hármat 24 órára őrizetbe vettek.
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Az akcióban részt vett a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság dohány kiszimatolására beidomított kutyája is.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
Kórházba szállították, de később életét vesztette az a 14 éves fiú, aki elektromos rollerrel közlekedett az országúton Bihar megyében, amikor elgázolta egy autó. Marosszéken éppen a napokban ellenőrizték célzottan az elektromos rollerrel közlekedőket.
Romániából először telepítenek medvéket külföldre, egy franciaországi állatparkba. A négy nagyvadat a zernyesti medverezervátumból viszik át nemzetközi együttműködésben – írta kedden az MTI a rezervátumot működtető egyesület közlése alapján.
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
szóljon hozzá!