
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Hetekig riogatta a háromszéki Mikóújfalu lakóit a falu határába betelepedett öt medve, a hatóságok tehetetlennek bizonyultak. Végül a medvék a napokban „visszavonultak”.
2018. július 02., 19:522018. július 02., 19:52
Demeter Ferenc, Mikóújfalu polgármestere lapunknak elmondta, egyelőre fellélegeztek a falubeliek, ám
„Minden lehetséges hivatalos utat bejártunk, ám annyira bonyolult a törvénykezés, hogy gyakorlatilag mindenki tehetetlen” – összegezte a polgármester. Demeter Ferenc hangsúlyozta, minden érintett hivatal a legnagyobb jóindulattal és segítőkészséggel közelített a helyzethez, ám a gyakorlatban nem történt semmi.
A környezetvédelmi hivatal küldött egy átiratot, hogy a vadásztársaság szervezzen vakhajtást, vagyis fegyverek nélkül, pusztán zajkeltéssel próbálják elűzni a vadakat a településről, ám ez is csak ajánlás, nem kötelező érvényű. Ugyanakkor a hajtást bonyolult megszervezni, értesíteni kell a brassói erdővédelmi igazgatóságot, az ő szakembereik gondoskodnak arról, hogy a medvének ne essen bántódása.
Gheorghe Neagu, a Kovászna megyei környezetvédelmi igazgatóság vezetője elmondta,
hiszen számtalan esetről tudnak, amikor a vad néhány nap után visszatért megszokott területére.
Mikóújfaluban a temető szomszédságában található cserjésben vert korábban tanyát egy három bocsos anyamedve és egy hím. A szintén háromszéki Árkosra egy fiatal hím költözött be, ott is hajtás megszervezésével próbálkoznak.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
szóljon hozzá!