
Fotó: Kovászna Megyei Környezetőrség
Bűnvádi feljelentést indított a Kovászna Megyei Környezetőrség, mert egy magánszemély természetvédelmi területen építkezett.
2021. június 15., 18:212021. június 15., 18:21
2021. június 15., 18:222021. június 15., 18:22
A környezetőrséget a Természetvédelmi Területek Országos Ügynökségének Kovászna Megyei Szolgálata értesítette a Vargyas-völgyében megjelent építményről. A helyszínen a felügyelők megállapították, hogy természetvédelmi területen történt az építkezés, majd bűnvádi eljárást indítottak az ügyben. Mint ismert, a Vargyas-szoros és barlangjai az EU ökológiai hálózatának, a Natura 2000 hálózat részei, így természetvédelmi területnek számít.
A Kovászna Megyei Környezetőrség közzétette a májusi jelentését, ez szerint két csapatuk 32 ellenőrzést végzett egy hónap alatt. Hat bírságot róttak ki összesen 85 400 lej értékben, felfüggesztették egy kereskedelmi társaság tevékenységét, valamint elkoboztak egy szekereket és furgont.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
Hatvan napos hatósági felügyelet alá helyezték szerdán a katonai ügyészek Olt megye prefektusát, Cosmin Florescut (PSD) és alprefektusát, Ștefan Nicolaét (PNL), akiket jogosulatlan fegyverhasználattal gyanúsítanak.
Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.
Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.
A marosvásárhelyi születésű magyar országgyűlési képviselő annak kapcsán kéri a tiszás politikus állásfoglalását, hogy az utóbbi időben ismét téma lett Magyarországon a külhöni magyarok ügye, különösképpen a szavazati joguk.
Kedd esti ülésén a kormány jóváhagyta több minisztérium és állami intézmény büdzséjének a kiegészítését a 2025-ös évre.
szóljon hozzá!