
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Váltsák ki az építkezési engedélyt, mielőtt hozzálátnak a tömbházlakások hőszigetelési munkálatainak, hívja fel a sepsiszentgyörgyiek figyelmét a polgármesteri hivatal.
2022. december 13., 21:032022. december 13., 21:03
Arról tájékoztatnak, a közelmúltban a helyi rendőrség több büntetőjegyzőkönyvet is kiállított azoknak a lakóknak, akik a szükséges engedélyek nélkül kezdték meg a hőszigetelési munkálatokat. A törvény szerint függetlenül attól, hogy a munkálatokat az önkormányzat társfinanszírozza, vagy magánberuházásban valósulnak meg, építési engedélyt kell beszerezni.
Ugyanakkor a hatályos jogszabályok szerint a tömbház összes emeletét hőszigetelni kell, egy vagy több lakás esetében külön-külön nem végezhető el a munkálat. „Számos, a helyi rendőrségi által kiállított büntetési jegyzőkönyv van az asztalomon az építkezési engedély nélküli tömbházszigetelések miatt kiszabott bírságokról.
Engedély nélkül nem lehet szigetelni egy tömbházat, és bár nem szívesen, de alá kell írnom ezeket a jegyzőkönyveket, mert a munkálatok nem törvényesek” – mondta Antal Árpád polgármester. Sepsiszentgyörgyön 2013 után lankadt az érdeklődés a hőszigetelés iránt, ám most a drasztikusan emelkedő energiaárak miatt egyre többen fontolgatják ezt a lehetőséget.
Gálaesten ünnepelte szombat este a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azokat az embereket, akik – hétköznapi hősökként – elkötelezetten és jókedvvel végzett munkájukkal teszik jobb hellyé a várost.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is utcára vonultak a kormány adóemelési intézkedései ellen tiltakozva szombaton.
szóljon hozzá!