
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt periódusban több mint négy hónapra nőtt az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga közötti várakozási idő Háromszéken. Ennek csökkentése érdekében a Kovászna megyei prefektúra több ízben más megyéből kért fel rendőröket, hogy vizsgáztassanak Háromszéken. Most újra ötödik sebességbe kapcsolt az ügy érdekében a gépjárművezetői jogosítványokat kibobcsátó hivatal.
2024. május 24., 15:062024. május 24., 15:06
Rico Racoviță rendőrfelügyelő, az illetékes hivatal vezetője kezdeményezésére áprilisban és májusban két hétvégén a helyiekkel együtt összesen tíz bukaresti rendőr vizsgáztatta a jogosítványra vágyókat:
Május 25-én és 26-án, azaz ezen a hétvégén a bukaresti prefektúrával történő együttműködés keretében
Ha ez alkalommal is az elmúlt hetekéhez hasonló, kiemelkedően jó arányban lesznek átmenők a vizsgán, akkor az elméleti és gyakorlati próba közötti várakozási idő egy hónapra csökken – közölte a prefektus. Ugyanakkor arra kérte a sofőriskolákat, hogy a tanítványokat felkészülten engedjék tovább a végső megmérettetésre,
Ráduly István felhívta a figyelmet arra, hogy az egész megyéből lehet jelentkezni a sepsiszentgyörgyi gyakorlati vizsgára, és azoknak a Kézdivásárhely környékieknek, akik húzódoznak a megyeszékhelyi gyakorlati próbától, azt üzente:
Annak ellenére, hogy erre igény mutatkozott, a céhes városban a közeljövőben nem fognak B-kategóriára vizsgát szervezni, mert nem hatékony megoldás – tudatta a prefektus.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
szóljon hozzá!