
Fotó: Szabó Barbara
Helyére került a Kézdivásárhely főterét ábrázoló bronzmakett, amelyet a Rotary Klub álmodott meg. A Tapintható Láthatatlan című projektet részben az önkormányzat által kezelt részvételi költségvetés útján finanszírozták.
2024. december 04., 17:002024. december 04., 17:00
Szerda délelőtt népes közönség előtt leplezték le a Tapintható Láthatatlan című projektben létrehozott bronzmakettet, amelyet a kézdivásárhelyi Rotary Klub álmodott meg még 2021-ben.
– indította köszöntőbeszédét Román György, a klub jelenlegi titkára, volt elnöke.
A bronzöntéshez szükséges modellt már 2022-ben elkészítette a marosvásárhelyi Kovács Áron makettkészítő építész, és ahhoz, hogy a projekt megvalósulhasson, a Rotary Klub a 2023-as báljának bevételét is erre a célra szánta.
– emelte ki a titkár.
Román György köszöntötte a jelenlévőket
Fotó: Szabó Barbara
A kolozsvári Kozma Dumitru által elkészített dombormű egyik célja az, hogy a látássérültek számára is élményt nyújtson. Ezért a feliratok vizuális braille írással készültek, tehát olvashatók magyarul, románul, angolul, de a látássérültek is megértik.
A fontos épületeket kiemelték, úgy, mint a polgármesteri hivatalt, a Vigadó Művelődési Házat, a református templomot, az Apor Péter Szakközépiskolát és a Székely Katonaneveldét. Emellett látható még a Kanta Minorita Rendház, a Nagy Mózes Főgimnázium, a Bod Péter Tanítóképző és a Boldog Özséb katolikus templom épületének kicsinyített változata is. Habár ezen utóbbi épületek a központi területen kívül helyezkednek el, a domborművön közelebb húzódtak, hogy helyet kaphassanak. De mindemellett ott szerepel a város címere és a Rotary Klub logója is.
Román György és Bokor Tibor leplezték le a makettet
Fotó: Szabó Barbara
– magyarázta Román.
A projekt ismertetése után Román György Bokor Tibor polgármesterrel közösen leplezte le a művet.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
szóljon hozzá!