
Fotó: Olvasónk felvétele
Felborult személygépkocsijával egy autós csütörtök este Gyergyószentmiklóson, a Kárpátok utcában. Az utca lakói szerint gyorshajtás következtében történhetett a baleset, és nem ez az első alkalom, hogy bizonyos személyek „raliznak” az érintett utcában.
2022. július 01., 15:082022. július 01., 15:08
Péntek délelőtt a gyergyószentmiklósi Kárpátok utca külső felén helyszínelt a rendőrség – csütörtök este itt borult fel autójával egy gépjárművezető. Az esetről a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjét, Plumbu Máriat kérdeztük.
Elmondta, mivel tart a nyomozás, további részletet nem árulhatnak el, csak azt erősíthetik meg, hogy valóban megtörtént a baleset.
Fotó: Olvasónk felvétele
A gépjármű vezetője valószínűleg megsérülhetett, erre utalnak az autó körüli vérnyomok, és a lakók azt mondták, hogy az esti órákban a mentő is a helyszínre érkezett. Az utca lakói szerint rendszeresen használják ralipályának a Kárpátok utca ezen részét bizonyos személyek, sokan attól félnek, hogy gyermekeiket, vagy akár őket is baleset érheti.
Fotó: Olvasónk felvétele
Közelíteni fog a hőmérséklet a naptári dátumra jellemző értékekhez, szemben azzal, amit március elejétől mostanáig tapasztaltunk.
A parlament költségvetési-pénzügyi bizottságai csütörtöki együttes ülésükön 38 támogató és 13 elutasító szavazattal elfogadták a 2026-os állami költségvetés tervezetét. A jogszabályavaslat a parlament plénuma elé kerül.
A kormány csütörtökön 620 millió lejes keretet hagyott jóvá a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj jövedéki adójának támogatására.
Több mint 131 000 diák iratkozott be a jövő héten kezdődő próbaérettségire, amelyet a végzős középiskolai osztályokkal rendelkező iskolák 95,16 százalékában szerveznek meg – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Mindhárom szakaszon elkezdődött a munka a Hargita Megye Tanácsa által megrendelt, nagyszabású udvarhelyszéki útfelújításon. Noha nem lesznek a legmélyrehatóbbak a műszaki megoldások, azért jól járható utakat ígérnek.
Csütörtök délután folytatódott az idei költségvetés tervezetének vitája a parlament költségvetési-pénzügyi bizottságaiban, miután a kormánykoalíció vezetői a reggeli egyeztetésen megoldást találtak a szociális csomag finanszírozására.
Akár 10 százalékkal is emelkedhet a hónap végéig a kenyér és a pékáru ára Romániában az üzemanyagok drágulása és az élelmiszeripart védő kormányzati intézkedések hiánya miatt – nyilatkozta csütörtökön a Rompan munkaadói szervezet elnöke.
Megkezdődött a csomagok postázása a levélszavazatra jogosult magyar állampolgárok számára. A szavazólapokat legkésőbb április 12-ig kell kitöltetni és leadni. Mutatjuk a leggyakoribb hibákat, és azt is, miként kerülhető el az érvénytelen szavazat.
Fontos üzenetre hívja fel a figyelmet Bölöni László: a levélszavazás során egy apró hiba is elegendő lehet ahhoz, hogy a voks érvénytelenné váljon.
A kormánykoalíció vezetőinek csütörtöki ülésén született megállapodás a kiszolgáltott helyzetű személyek számára jelent győzelmet – nyilatkozta Kelemen Hunor.
szóljon hozzá!