
A lécfalvi központ 980 ezer köbméter hulladék lerakására alkalmas
Fotó: Kovászna Megye Tanácsa
A lécfalvi hulladéklerakó továbbfejlesztéséről döntött Kovászna Megye Tanácsa, mivel a vegyes hulladék lerakására szolgáló első cella telítettsége elérte a 71 százalékot, és három éven belül várhatóan teljesen megtelik.
2023. október 20., 12:242023. október 20., 12:24
Háromszéken hat évvel ezelőtt, 2017 októberében üzemelték be az integrált hulladékgazdálkodási rendszert, az európai uniós pályázatból finanszírozott lécfalvi központ 980 ezer köbméter hulladék lerakására alkalmas.
A csütörtökön elfogadott tanácsi határozat értelmében megkezdik az előkészületeket a második és harmadik cella kialakítása érdekében, az összesen 4,4 hektáros cellák tervezési munkálataira 297 500 lejt fordítanak.
„A vegyes hulladék lerakására szolgáló első cella 9 év alatt fog feltelni, jelenleg 71 százalékos a telítettsége.
Ennek értelmében, 2026-ban meg kell nyitnunk a második cellát is” – mondta el az ülésen Ambrus József megyei tanácsos, a Kovászna Megyei Hulladékgazdálkodási Egyesület igazgatója.
Tamás Sándor megyei tanácselnök szerint a hulladékgazdálkodás folyamatos fejlesztést igénylő terület, előre kell tervezni ahhoz, hogy a későbbiekben ne legyenek gondok.
ennek 30 százalékát újrahasznosítják, komposztálják, 42 ezer tonna hulladék azonban a lerakóba kerül.
Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.
Marosvásárhelyen hajtották végre 2026 első szervkivételét: egy 72 éves, intenzív osztályon kezelt, agyhalott férfi máját és veséit távolítottak el. Az életmentő szervek Kolozsvárra és Bukarestbe kerültek.
A két ágazat dolgozói dönthetik el, hogy milyen formában demonstráljon a Sanitas a kormány által tervezett 10 százalékos költségcsökkentés ellen. Ezúttal nem csak a szakszervezeti tagoktól várnak visszajelzést a tervezett tiltakozással kapcsolatban.
Nicușor Dan államfő szerint „valamivel rosszabb a helyzet a koalícióban, mint hat-hét hónappal ezelőtt”, de bízik benne, hogy egyben marad és folytatja a munkát.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
szóljon hozzá!