
Bombariadó miatt kiürítették a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal épületét szerda délben.
2020. augusztus 26., 13:492020. augusztus 26., 13:49
2020. augusztus 26., 15:002020. augusztus 26., 15:00
Az előzetes információk szerint egy személy az ügyfélszolgálati irodában hagyott egy táskát, és azt nyilatkozta, bombát helyezett el benne. Az épületben tartózkodókat kimenekítették, jelenleg is zajlik a kivizsgálás, hogy a fenyegetés valós-e vagy sem.
A rendőrségi ellenőrzések nyomán kiderült, hogy hamis volt a sepsiszentgyörgyi városházán bejelentett bombariadó – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. Az ügyfélszolgálati osztályon hagyott csomag nem jelentett semmilyen fenyegetést, teszik hozzá. A rendfenntartók visszavonultak, a közlekedés helyreállt a városháza előtti útszakaszon. A rendőrök az elkövetőt is azonosították, egy 31 éves férfi hagyta az irodában a csomagot, majd felhívta a 112-es sürgősségi számot, és bejelentette, hogy bombát helyezett el. A gyanúsított ellen eljárást indítanak.
Rendőrségi vizsgálat indult, miután egy 71 éves beteg a marosvásárhelyi sürgősségi kórház harmadik emeletéről lezuhant. A férfi egy melléképület tetejére esett, a balesetet követően pedig a sürgősségre szállították.
Érdemes figyelemmel követni az Országos Meteorológiai Igazgatóság adatait a kánikulában, hiszen többek között azt is láthatjuk, hogy mennyinek érződik a valós hőmérséklet.
A 2025-2026-os tanévben/egyetemi évben 3,518 millió iskolás és egyetemi hallgató tanult a hazai oktatási rendszerben, 33 100 fővel több, mint az előző tanévben/egyetemi évben – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Három személyautó ütközött a marosvásárhelyi Pandúrok sugárúton kedden délelőtt. Két ember sérült meg, egyiküket kórházba kellett szállítani.
Vörös jelzésű hőségriasztás lépett életbe újra kedd délelőttől Maros megyében is. A rendkívüli meleg miatt a tűzoltók a hőguta, a vízbe fulladás és a szabadtéri tüzek megelőzésére figyelmeztetik a lakosságot.
Zivatarokra figyelmeztető sárga és narancssárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több napja keresnek egy embert a Brassó megyei Viștea-víztározóban, egy tinédzser pedig a Szeret-folyóba fulladt bele hétfőn este Bákó megyében.
Hat megye kilenc településén okozott károkat a rossz idő hétfőn – közölte a belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztálya (DSU).
szóljon hozzá!