
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Decemberben öt Vaslui megyei rendőr segítségével szervezik meg a gépjárművezetői gyakorlati vizsgát Háromszéken, hogy csökkentsék az elméleti és a gyakorlati próba közötti várakozási időt.
2022. december 06., 18:242022. december 06., 18:24
Kovászna megyében korábban szintén „kölcsönrendőrökkel” sikerült elfogadható szintre csökkenteni a várakozási időt, azonban újra feltorlódtak azok a sofőrjelöltek, akik sikeresen letették már az elméleti vizsgát.
Ennek hátterében az áll – magyarázta Ráduly István prefektus –, hogy a Kovászna Megyei Gépjárműbejegyzési és Jogosítványkibocsátó Hivatal új székházba költözött, ahol
A régi székházban havonta hozzávetőleg hatszáz tanulóvezetőt tudtak fogadni elméleti megmérettetésre, a Sepsi Value bevásárlóközpontban berendezett új székhelyen már nyolcszáz jelentkezőt vizsgáztatnak. Ezzel előnyt szereztek, mert
a prefektus abban bízik, hogy a Vaslui megyei rendőrök bevonásával ezt sikerül a felére csökkenteni.
A prefektus felidézte, az elmúlt években súlyos létszámhiány volt a jogosítványokat kibocsátó hivatalnál, ezt három személy alkalmazásával enyhítették, és további két állás betöltésére van még lehetőség. Tavaly Vaslui, Bákó és Maros megyei rendőrök segítségét is igénybe vették a gyakorlati vizsga lebonyolításánál, mert akkor a két próba közötti várakozási idő Sepsiszentgyörgyön három hónap volt, Kézdivásárhelyen pedig négy hónap.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
szóljon hozzá!