
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Bár az önkormányzatok, a tanfelügyelőségek kiszámolták, hogy milyen forgatókönyvek szerint kezdődhet hétfőn az iskolakezdés, addig még minden borulhat, hiszen Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter bejelentette, hogy a szabályozás módosítását tervezik.
2021. február 04., 20:282021. február 04., 20:28
Kis Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő csütörtöki sajtótájékoztatón rámutatott, a nyilvánosságra hozott szabályozás értelmében az oktatás szervezésére vonatkozó határértékek nem azonosak azzal, ami alapján a többi tevékenységet, például a a vendéglátó egységek, művelődési intézmények nyitását szervezik.
Az oktatás esetében zöld besorolásnak számít az 1 ezrelék alatti fertőzöttségi mutató, sárga az 1 és 3 ezrelék között, a 3 feletti pedig a vörös besorolás. A településeken a tevékenység szervezése során az 1,5 és 3 ezrelék közötti mutató számít sárga besorolásnak. A két besorolás közötti eltérés zavart okoz, vélhetően ezért fontolgatják a módosítást.
A még érvényben levő besorolás alapján Kovászna megyében Sepsiszentgyörgyön, Árkoson, Csernátonban, Kökösben, Dálnokon, Lemhényben, Pojánban, Torján, Sepsiköröspatakon és Dobollón valamint a községekhez tartozó falvakban érvényesül a sárga forgatókönyv. Ezeken a településeken az óvodások, elemisek, végzős évfolyamok térhetnek vissza a tanintézetekbe, a többiek online folytatják. A többi 35 közigazgatási egységben minden óvodás és iskolás visszatér a tanintézetekbe. Kovászna megyében nincs vörös besorolású település.
Kiss Imre rámutatott, e szerint
Háromszéken a sárga forgatókönyv esetén a végzős osztályok értelmezést kiterjesztették a szakiskolák harmadéves, tehát végzős diákjaira és a posztlíceumi osztályok végzőseire is. A fertőzöttségi besorolástól függetlenül a szakiskolás diákok gyakorlati oktatása személyes jelenlét mellett zajlik.
Háromszéken mind a 77 oktatási központ felkészült a hétfői iskolakezdésre. Összesen 35 ezer védőmaszk áll rendelkezésre, ha a gyerek nem visz otthonról, kap a tanintézetben. A tanfelügyelőség 18 tanintézetben összesen 36 diákról tud, akik krónikus betegségük miatt kérhetik, hogy ne vegyenek részt személyesen az órákon. Ezenkívül hét iskola hét pedagógusa rendelkezik olyan munkaorvosi bizonylattal, hogy nem javallott, hogy közösségbe menjenek. Mindannyian jövő héten jelzik, miként döntöttek, vállalják vagy sem, hogy visszatérnek a közösségbe.
A 2026-os állami költségvetés tervezetét várhatóan a jövő hét végén terjeszti a kormány a parlament elé – jelentette ki kedden Marian Neacșu szociáldemokrata (PSD) miniszterelnök-helyettes.
Házkutatásokat tartottak és két férfit őrizetbe vettek kedden egy olyan ügyben, amelyben külföldön körözött gépkocsik értékesítését vizsgálják a hatóságok – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Következő ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogad el a helyi adók felülvizsgálatáról – számolt be kedden az RFI-nek adott nyilatkozatában Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Ukrajna mindannyiunkért harcol, és csodálatra méltó bátorsággal és kitartással fenntartja az egész kontinens biztonságát – üzente Nicușor Dan államelnök az orosz–ukrán háború kitörésének negyedik évfordulóján.
Míg tegnap csak egyes kutaknál haladta meg a 8,2 lejt egy liter gázolaj ára, addig mára ez általánossá vált: alig találni olyan üzemanyagtöltő-állomást, ahol ezalatt kínálnák a dízelt. Sőt, van ahol egy bani híján már 8,3 lej.
Hargita megyére jellemző ételek receptjeiből készítenek kiadványt, és bevezetik a „narancslepke” minősítést a vendéglátók számára. Mindemellett számos programmal készülnek a jövő évre, amikor a megye viseli az Európa Gasztronómiai Régiója címet.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) újabb első- és másodfokú riasztásokat adott ki havazás és hóviharok miatt az ország több régiójában.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint az állami költségvetés tervezete elméletileg a jövő héten kerül megvitatásra a parlament elé.
Több tízezernyi hamisított ruházati cikket, parfümöt és bőrárut foglaltak le a román határrendészek egy olyan kamionból, amelyet az országban jegyeztek be, de török sofőr vezette. A lefoglalt áru értékét mintegy hétmillió lejre becsülik.
A Wizz Air a héten szerda éjjel és csütörtök reggel között átmenetileg szünetelteti a foglalási és digitális ügyfélszolgálati rendszereinek elérhetőségét, mivel a légitársaság ütemezett karbantartást hajt végre – közölte a Wizz Air hétfőn az MTI-vel.
szóljon hozzá!