
Képünk illusztráció
Fotó: Jakab Mónika
Az elmúlt öt évben folyamatosan csökken a háziorvosok száma Kovászna megyében – mutatott rá kedden Dragoș Tatu, a Kovászna Megyei Egészségbiztosító Pénztár elnöke. A prefektúra által szervezett sajtótájékoztatón elmondta, öt évvel ezelőtt még 105 orvos dolgozott a háromszéki alapellátásban, idén már csak 88 rendelővel kötöttek szerződést.
2021. november 23., 21:202021. november 23., 21:20
Jelenleg hét közigazgatási egységben – Kézdialmáson, Kézdiszentkereszten, Maksán, Dálnokban, Szentkatolnán, Málnáson és Nagyborosnyón – egyáltalán nincs háziorvosi ellátás. Nagypatakon és Mikóújfaluban részben sikerült orvosolni a helyzetet, ugyan ezekben a falvakban sincs állandó ellátás, de bodzafordulói, illetve sepsiszentgyörgyi orvosok nyitottak munkapontot, és heti két alkalommal kijárnak rendelni.
Kérdésünkre az igazgató kifejtette, jöttek ugyan orvosok a nyugalomba vonult szakemberek helyére, de a többségük el is ment.
Zágonban korábban két orvos is rendelt, az egyik személyes okokra hivatkozva költözött el a faluból.
Dragoș Tatu elmondta, a 88 háziorvos közül csak 30 kötött szerződést arra, hogy oltson, további öt orvos az oltóközpontokban teljesít szolgálatot. Ezt a szerződést kérésre kötik, senkit nem tudnak kötelezni arra, hogy részt vállaljon az oltáskampányban, hangsúlyozta az igazgató. Eddig a háziorvosok mintegy 3800 dózis vakcinát adtak be, egy „szúrásért” 40 lejt fizet az egészségbiztosító pénztár, összesen 153 ezer lejt utaltak. Ráduly István prefektus annak kapcsán, hogy a 88 háromszéki háziorvos közül csak 35 vesz részt az oltáskampányban, kifejtette,
holott csak a vakcinával tudunk megszabadulni a „nyomasztó járványtól”.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
A szállításügyi miniszter március 6-án aláírta az építkezési engedélyét a segesvári kerülőútnak – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Iulian Sîrbu. Maros megyében ez lesz az első kerülőút.
szóljon hozzá!