
Fotó: Jakab Mónika
Befejezte működését vasárnaptól a gyergyószentmiklósi oltóközpont is. A másfél éves működés alatt több mint 25 ezer koronavírus elleni oltást adtak be itt, beleértve az innen kiszálló mobil oltóegységeket is. Az oltakozók számát tekintve hullámzott a központ működése, volt amikor kevesebben jelentkeztek oltásra, de olyan napot is jegyeztek, amikor több mint 390 személy kapta meg a vakcinát.
2022. május 15., 10:262022. május 15., 10:26
Az ország többi oltókozpontjához hasonlóan vasárnaptól bezárt a gyergyószentmiklósi oltóközpont is. Másfél éve, 2021. február elsején kezdte meg a gyergyói központ a működést, Biró Katalin vezetésével, s járványhullámhoz igazodva, hol több, hol kevesebb létszámmal működtek. Az elmúlt időszak kapcsán Bíró Katalin, az oltóközpont vezetője elmondta, hogy nem volt könnyű, főleg a kezdeti szakasz, de jól és hatékonyan tudtak együttműködni, jó közösség alakult ki.
Az oltás során súlyos mellékhatásokat sem jegyeztünk, annak ellenére, hogy 25 324 ezer adag vakcinát adtunk be az oltásra jelentkezőknek Pfizerből, Janssenből és Modernából.
– fogalmazott az oltóközpont vezetője.
Csergő Tibor András Gyergyószentmiklós polgármestere, megköszönte központ munkatársainak az elmúlt másfél évben végzett munkáját. Hozzátette: az elmúlt időszakban, ez a központ gyakorlatilag az egyik stratégiai intézménye volt a városnak.
A Kórház utca 1. szám alatti ingatlanban, az oltóközpont helyén a továbbiakban is egészségügyi szolgáltatások fognak helyet kapni, ezekről az igénylések függvényében dönt majd az önkormányzat.
Kivonul Romániából az egyik legnagyobb európai nyomdaipari vállalat, az Euro-Druckservice (EDS) – írja a profit.ro gazdasági hírportál a vállalat közleménye alapján.
Újszerű rendezvénnyel örvendezteti meg a sepsiszentgyörgyieket a Kónya Ádám Művelődési ház: bort és kultúrát próbál összebarátkoztatni a kétnapos Háromszéki borestek rendezvény keretén belül.
A közel 15 éve kezdődött hagyományt idén ősszel is folytatja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: köszönteni fogja az arany- vagy gyémántlakodalmukat ünneplő sepsiszentgyörgyi párokat.
Az államalapítás ünnepén arra a felismerésre emlékezünk, hogy egy ország jövőjét nemcsak vezetők, hanem erős, tartós intézmények teremtik meg – mondta csütörtök esti ünnepi beszédében a köztársasági elnök.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
szóljon hozzá!