
Vass Mária
Fotó: Bíró Blanka
Országos stratégia az intézményes rendszer felszámolása, a gyerekeket megpróbálják visszaintegrálni a családjainkba, ha ez nem lehetséges hivatásos nevelőszülőknél, vagy családi típusú házakban helyezik el őket – tájékoztatott szerdán Vass Mária a Kovászna Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Igazgatóság vezetője.
2017. szeptember 13., 22:482017. szeptember 13., 22:48
2017. szeptember 14., 10:092017. szeptember 14., 10:09
A szakember kifejtette: az alternatív szolgáltatásokat a Regionális Operatív Program révén alakítják ki, Kovászna megye egymillió eurót hívhat le, a pályázatot jövő év elejéig kell benyújtani.
A tervek szerint családi típusú házakat és nappali befogadó központot építenek, számítanak a helyi önkormányzatok, közösségek támogatására, mert a projekt csak az építkezést fedezi, a telket a település kell biztosítsa.
Vass Mária elmondta,
Erről már tájékoztatták az érintett gyerekeket, és a központban dolgozó 32 alkalmazottat. A kiskorúak vegyesen fogadták a hírt, van aki aggódik, hogy új helyre kerül, de a többség örül, hogy kisebb közösségben talál majd otthonra. Az alkalmazottaknak a családi típusú házakban, a nappali központokban kínálnak majd állást, de választhatják azt is, hogy hivatásos nevelőszülőként tevékenykednek tovább.
Kérdésünkre az igazgató kifejtette,
Kovászna megyében mintegy 1100 gyerek van állami gondozásban, közülük csak húszan árvák. Egyharmaduk nevelőszülőknél, családi típusú házakban nevelkedik, egyharmaduk elhelyező központokban, és egyharmaduknak a rokonok viselik gondját.
A kézdivásárhelyi moduláris, egy tömbházban hat lakrészben élnek, Baróton pedig fogyatékkal élő kisgyerekeket gondoznak, ez utóbbi nem lehet felszámolni, mert a nevelőszülők nem vállalják a fogyatékos kiskorúakat.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!