
A kis betlehemezők a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központba is elvitték a karácsonyi hangulatot
Fotó: Erdély Bálint Előd
Betlehemes vándorelőadásra indult a székelyudvarhelyi Benedek Elek Pedagógiai Líceum harmadik osztálya. Amint Sebestyén Klára és Dávid-Szabó Cecília tanítónőktől megtudtuk, a vándorelőadással az Európai Magyar Fiatalságért Alapítvány által hirdetett versenyprogramban vesznek részt, amelynek célja a betlehemes néphagyomány éltetése, adománygyűjtés és közösségi élményszerzés.
2021. december 15., 18:302021. december 15., 18:30
A huszonöt fős csoport két hét alatt húsz helyszínen adja elő rövid pásztorjátékot: Székelyudvarhely, Fenyéd, Máréfalva, Kányád, Székelyderzs és Zetelaka számos intézményébe viszik el a karácsonyi hangulatot. Útjuk során iskolákat, óvodákat, magáncégeket látogatnak meg, de templomokban, polgármesteri hivatalokban és a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrségnél is előadják a betlehemes játékot.
Az eddigi helyszíneken kedvesen, szeretetteljesen fogadták őket, mondta Sebestyén Klára, aki szerint fontos, hogy „a gyerekek megkaphatják azt az élményt, amit régen a házról házra járó betlehemesek érezhettek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mi pedig velük együtt örvendünk, hogy segíthetünk a közösségeknek még inkább ráhangolódni az ünnepre”. Vannak olyan intézmények, ahová – a járványügyi intézkedések vagy egyéb okok miatt – nem juthatnak el, de erre is találtak megoldást:
Fotó: Erdély Bálint Előd
„Ausztráliai és amerikai magyar közösségekhez is elküldjük személyes kapcsolatok révén” – tudtuk meg Dávid-Szabó Cecíliától. Az előadások során egy kis dobozban adományokat is gyűjtenek, az összegyűlt pénzt pedig a fogyatékkal élő gyermekeket segítő székelyudvarhelyi Szent Ferenc Egyesületnek adják – tette hozzá a tanítónő.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A lej–euró árfolyam a következő időszakban mindkét irányba elmozdulhat, és a feszültség mindaddig fennmaradhat, amíg a piacok nem kapnak egyértelmű válaszokat Románia politikai és pénzügyi stabilitásával kapcsolatban – jelentette ki a BNR szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint Ilie Bolojan ismét miniszterelnöknek jelölhető, mert ezt nem tiltja az alkotmánybíróság.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerdán közölte, hogy 2023 és 2026 között összesen 15 hantavírus-fertőzéses esetet jegyeztek Romániában, ezek közül egyet idén.
Marosvásárhelyen, Szovátán és Székelyudvarhelyen új beruházásként épülhetnek fiataloknak szánt lakások, illetve előrelépés várható a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, kézdivásárhelyi, kovásznai és malomfalvi ifjúsági lakások terén is – közölte az RMDSZ.
A Bolojan-kormány bukása a fokozódó gazdasági bizonytalanság miatt máris érezteti hatását a román energiapiacon – figyelmeztetett csütörtökön közzétett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Megszűnik a TV2 Tények című hírműsora – erősítette meg a csatorna elnök-vezérigazgatója a 444-nek. Vaszily Miklós a portálon csütörtökön megjelent cikkben a csatorna struktúrájának átszervezéséről is beszélt – szemlézte az anyagot az MTI.
Az összes párt az embereinek elhelyezésére használta az állami vállalatok vezetői tisztségeit, ezen azonban a következő években változtatni kell – jelentette ki szerdán este Ilie Bolojan.
Az idénymunkák újraindulásával enyhén csökkent a munkanélküliség Hargita megyében. A sokévi átlagnál kisebb viszont az állásajánlatok száma is.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
szóljon hozzá!