Kulturális, szociális és gazdasági szempontból is vitát kezdeményeznek a romák integrálását illetően Szelterszfürdőn. A három napig tartó eseményre minden érdeklődőt várnak a szervezők, céljuk, hogy közösen tudjunk a romákat érintő problémák ellen fellépni és azokra megoldást találni.
2022. augusztus 18., 20:542022. augusztus 18., 20:54
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kulturális, szociális és gazdasági szempontból is vitát kezdeményeznek a romák integrálását illetően Szelterszfürdőn. A három napig tartó eseményre minden érdeklődőt várnak a szervezők, céljuk, hogy közösen tudjunk a romákat érintő problémák ellen fellépni és azokra megoldást találni.
2022. augusztus 18., 20:542022. augusztus 18., 20:54
Hargita Megye Tanácsa még 2020-ban kezdeményezte egy olyan stratégia kidolgozását, ami a romák szociális integrálásához köthető. A roma szabadegyetem ennek a tervezetnek egyik fizikai része, amely során politikusok, szociológusok és humán erőforrás szakemberek indítanak panelbeszélgetéseket az integráció témájában.
„Ez nem egy formális konferencia, sokkal inkább nyitott beszélgetések lesznek öt alapvető téma mentén” – fejtette ki András Lóránd a Hargita megyei tanács munkatársa, egyben a szabadegyetem főszervezője, aki minden résztvevőt arra hív, hogy
Fotó: Erdély Bálint Előd
A résztvevő romák közül, Tóti András a zetelaki roma közösség tagja, például azért jött a szabadegyetemre, mert látja, hogy a roma közösségnek segítségre van szüksége, és
A szabadegyetem három napján, többek között az egyenlőtlenségeket kitermelő folyamatok, politikai képviselet és roma cselekvőképesség,
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hargita Megye Tanácsa mellett a Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, a csíkszeredai Sapientia EMTE társadalomtudományi tanszéke, a Hargita Megyei Kulturális Központ, a Gyulafehérvári Caritas, és a Hargita Megyei Mélyszegénység Munkacsoport is részt vállalt a rendezvénysorozat létrehozásában. A szervezők és a résztvevők szállását, valamint a helyszínt a szelterszfürdői Szent Gellért Rehabilitációs és Rekreációs Központ biztosítja.
A háromnapos rendezvény alatt, a szabadegyetemre való belépés mindenki számára ingyenes.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hétfőn a védelmi minisztérium 18 darab F-16 Fighting Falcon repülőgép és a hozzájuk tartozó felszerelések megvásárlásáról írt alá a szerződést holland kormánnyal, a vételár szimbolikusan 1 euró – jelentette be a Facebook-oldalán Ionuț Moșteanu.
Hétfőn a szenátus hallgatólagosan elfogadta a parlament létszámát 300-ra csökkentő tervezetet.
A dió- és a gesztenyefa védettnek számít, csak különleges engedéllyel lehet kivágni köz- és magánterületről. A fenyőfának elvileg nincs mit keresnie a városban, mégis mindenhonnan visszaköszön – a városi kertészetnél mindennapi vesződéseikről meséltek.
A Halottak napján Sepsiszentgyörgy főterén történt kutyatámadásokról írt cikkünk után az Urban Locato cég nagyon sok támadást kapott az interneten. Úgy vélik, hogy méltánytalan amivel őket vádolják.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének, George Simionnak nem lesz kihívója a párt november 30-i tisztújító kongresszusán.
Egy romániai munkás a romok alá került, egy másik pedig könnyebben megsérült hétfőn, amikor részben összeomlott a római Forum Romanum mellett álló, 13. században épült Torre dei Conti középkori torony – számolt be a külügyminisztérium.
Nem emelnek vádat a Tik-Tokon a romániai magyarokat alpári hangnemben gyalázó, Budapestre kergetni kívánó férfi ellen. Nicolae Vădineanu ugyanis a Tulcea megyei ügyészség szerint sem követett el bűncselekményt.
Közel 30 ezer lejre bírságoltak hétfőn a közutakat ellenőrző rendőrök, ugyanakkor több mint 6000 lejre szabtak ki büntetést az állatok védelmére szakosodott kollégáik – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az első év a rendrakásról és az új alapok megteremtéséről szólt – 2024 október végén vette át második mandátumát Nagy Zoltán. Évértékelő sajtótájékoztatót tartott Gyergyószentmiklós polgármestere.
Meleggel indult a hét Erdélyben, de nem tart sokáig a kellemes idő: kedden markáns lehűlés érkezik, a nappali csúcsok 12 fok körül alakulnak. A hét második felében pedig már fagyos hajnalokra és elszórtan csapadékra is számítani lehet.
szóljon hozzá!