
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
Fogékonynak bizonyultak a sepsiszentgyörgyiek az önkormányzatnak arra a felhívására, hogy a Best of Sepsi akció keretében jelöljenek olyan „mindennapi hősöket”, akik munkájukat úgy végzik, hogy közben nem felejtenek el kedvesek és türelmesek, segítőkészek és udvariasak lenni embertársaikhoz.
2023. szeptember 24., 20:162023. szeptember 24., 20:16
Az akció során kilenc kategóriában jelöhettek a sepsiszentgyörgyiek – és még jelölhetnek október 5-ig – olyanokat,
Eddig 827 helyi lakos jelölt 469 személyt, ami azt mutatja, hogy vannak, akiket többen is nagyon értékelnek.
Száznál több jelölés érkezett az egészségügyben, az eladók-vendéglátásban dolgozók, az oktatók-nevelők és az önkéntesek, aktivisták kategóriájában, kevesebb személyt nevesítettek az egyházi elöljárók és a hívők közösségének aktív tagjai közül, a művészek közül, illetve a kommunikációs és kreatív szakmákból.
A biztonságunkért dolgozók, vészhelyzet-kezelők (mentők, rendőrök, tűzoltók) is lemaradtak e versenyben, ami némileg érthető, hiszen velük csak akkor találkozunk, ha nagy baj van, nem a mindennapok során. Akkor viszont felértékelődik az emberség.
A nevezési határidő lejárta után, október 12. és november 2. között a sepsiszentgyörgyiek megszavazhatják a kategóriák öt legjobbja közül a nekik legszimpatikusabb jelöltet, a kategóriák abszolút győzteseit november 11-én a Tamási Áron Színházban tartott gálán díjazzák, a lakosság egy részének jelenlétében.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
szóljon hozzá!