
Fotó: Pinti Attila
Összesen kétmillió eurós beruházást valósít meg és 39 új munkahelyet hoz létre az a három cég, amely betelepszik a Sepsiszentgyörgy határában levő ipari parkba – tájékoztatott szerdai sajtótájékoztatón Miklós Zoltán a létesítmény igazgatója.
2020. december 02., 21:022020. december 02., 21:02
Mint az intézményvezető beszámolt, egy magyarországi cég leányvállalata 1,5 millió eurós beruházással épít tehergépkocsi-szervizt, tehergépkocsi- és tartálymosót, ehhez pedig 22 személyt alkalmaz.
Egy másik, villanypásztor-gyártással foglalkozó vállalkozást két helyi fiatal alapította, ők műanyag- fröccsöntéssel bővítik a tevékenységüket. A termelőegységet 400 ezer euróból építik meg, 14 személyt alkalmaznak.
A harmadik cég 100 ezer euróból közélelmezési egységet, önkiszolgáló autómosót és elektromos autótöltőt épít, ehhez pedig három személyt foglalkoztat.
Miklós Zoltán felidézte, hogy az elmúlt két évben kettőről tizenhatra növelték a betelepülő cégek számát, ezek jelenleg
Az ipari park irodaházában tizenegy cég és szervezet működik. Az önkormányzat tulajdonában levő Sepsi Ipar Kft. a két év alatt összesen kétmillió lej jövedelmet valósított meg.
Jelenleg 29 hektár terület rendelkezik ipari park minősítéssel, ebből 10,6 hektáron működik vállalkozás, melyek élnek az adó- és bérlet kedvezményekkel.
Miklós Zoltán rámutatott: az is vonzerőt jelent, hogy az ipari parktól 300 méterre halad el a tervezett sepsiszentgyörgyi terelőút, a közelben jelölték ki a Brassó-Bákó autópálya nyomvonalát. A sepsiszentgyörgyi önkormányzat idén hirdetett programot, miszerint az ipari parkba betelepülő cégek beruházásait legtöbb 100 ezer euróval támogatja.
Eddig két cégvezetővel írtak alá szerződést, az igénylési határidő december 18-a, de jövőben is indítják a programot.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
2 hozzászólás