
A székelyudvarhelyi iskolák többségében felújítási munkálatok zajlanak
Fotó: Erdély Bálint Előd
Számos kisebb tényező gátolja az iskolafelújításokat és a javításokat Székelyudvarhelyen. Valószínű, hogy egyik folyamatban lévő beruházás sem fog teljesen befejeződni a szeptember 5-i tanévkezdésig, ez pedig az iskolák vezetőségének terveit nagyban befolyásolja. Jó hír viszont, hogy ősztől iskolafogorvosi ügyelet létesül a diákok számára.
2022. augusztus 19., 15:022022. augusztus 19., 15:02
Évi költségeiket tekintve a székelyudvarhelyi iskolák áfavisszaosztásból 4,88 millió lejt, a város saját költségvetéséből 4,95 millió lejt, a tanfelügyelőségtől ösztöndíjakra pedig 1,76 millió lejt kaptak – nyilatkozta lapunknak Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi városháza szóvivője.
Az oktatási intézmények fejlesztésére szánt összegeket a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatala minden év első felében hagyja jóvá. Az oktatási intézmények ezeket az összegeket év elején meg is kapták, ám az év folyamán a városházának kisebb módosításokat kellett eszközölnie egyes intézmények kérésére.
Három oktatási intézményt érintenek nagyszabású beruházások a felekezeti iskolák mellett. Továbbra is nagy erőkkel dolgoznak az Orbán Balázs Általános Iskola tornatermén – közölte Gábos Anna, az iskola igazgatója, aki szerint biztosan nem fognak iskolakezdésig befejeződni a munkálatok. Mint mondta,
A Bethlen Gábor Általános Iskolában javarészt befejeződtek a felújítási munkálatok, a kazánházba várt hőcserélők is megérkeztek, jelenleg azokat szerelik be – vázolta a helyzetet Lukács Barna, az intézmény igazgatója. A projekt második fele még várat magára, ugyanis
Amint az árak naprakészek, kiírják a berendezések megvásárlására és beszerelésére vonatkozó közbeszerzést – tette hozzá Lukács, aki szerint a munkálatok elvégzése akár az év végéig is kinyúlhatnak.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az első és második emelet villanyhálózatának cseréje már megtörtént a Bányai János Műszaki Szakközépiskolában, jelenleg a vakolatot távolítják el a falakról – fejtette ki a munkálatokkal kapcsolatban Feleki Csaba iskolaigazgató. Állítása szerint
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az intézmény júliusban kapott 15 ezer lejt az önkormányzattól kézilabdakapuk vásárlására – értesült lapunk a hivatal szóvivőjétől –, az igazgató ez ügyben megjegyezte, jelenleg zajlik ezek beszerzése, továbbá a pályák jelzéseinek újrafestését is ebből az összegből fedeznék. Arra a kérdésünkre, hogy végül iskolakezdésig sikerül-e a tetőszerkezet kicserélése, azt válaszolta, hogy
Fotó: Erdély Bálint Előd
Javában zajlanak a munkálatok a Tamási Áron Gimnázium melléképületénél is;
Hangsúlyozta, a vízszolgáltató igen, a gázszolgáltató azonban még mindig nem végezte el az őket érintő munkálatokat, ezért a területrendezés továbbra is függőben van.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium sportpályájának építkezése jól halad, Tőkés Zsolt igazgatója szerint télre sikerül befejezni a betonozási munkálatokat. A nagyszabású projekt kivitelezésére még van idő, hiszen a munkálatokkal 2024-re kell elkészülniük.
Ne fájjon a diák foga
Egy iskolafogorvosi ügyelet létrehozását is megszavazta a júniusi tanácsülésén a helyi önkormányzat, az ügyelet személyzetének alkalmazása már folyamatban van – tudtuk meg Zörgő Noémi sajtószóvivőtől. Állítása szerint egy fogorvost már alkalmaztak, továbbá egy asszisztensi és egy másik fogorvosi állással kapcsolatban most zajlik a munkaadói eljárás. A csütörtöki tanácsülésen a képviselő-testület megszavazta a rendelő felszereléséhez szükséges kellékek megvásárlását, erre a célra 104 300 lejt fordítanak a város költségvetéséből. Az iskolafogorvosi ügyeletek a Villanytelep utcai rendelőépületben lesznek.
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.
Hosszú várakozás után tért vissza a streaming-éra egyik legnépszerűbb és legkedveltebb sorozata, a Stranger Things. Spoileres kibeszélő az ötödik évad első négy epizódjáról.
Negyedik éve, hogy egy háromszéki építőipari kisvállalkozás az ünnepek közeledtével egy segítségre szoruló családnak elvégez 3000 lej értékű szakmunkát. Most egy zágoni, egyedülálló háromgyermekes édesanyának nyújtottak segítő kezet.
Felelősséget vállalt kedden a parlamentben a kormány a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetért.
Idén már karácsony előtt lejár a jövő évi gázolaj-támogatásra vonatkozó előzetes kérelmek benyújtási határideje. A jogosultak idén még nem kapták meg a második negyedévre járó összegeket, a megkésett juttatásról is érdeklődtünk az APIA-nál.
A bírák és ügyészek nyugdíjreformjának elfogadása Bolojan szerint egyszerre orvosol társadalmi igazságtalanságot, teszi fenntarthatóbbá a rendszert, ugyanakkor az uniós helyreállítási források lehívásának egyik feltétele is.
A Nagy Egyesülés a románok számára egy nemzeti ideál megvalósulása volt, a magyarok számára pedig nagy veszteséget jelentett – állapította meg a parlament keddi ünnepi ülésén tartott beszédében Turos Loránd.
Marosvásárhely december 3-án, Gyergyószentmiklós és Csíkszereda december 4-én este igyekszik megmutatni értékeit az M2 magyar televízió műsorában, Székelyudvarhely pedig egy nappal később. Magyarország Külhoni Ifjúsági Fővárosa címért szállnak versenybe.
Kedden a parlament alkalmazottainak érdekeit képviselő szakszervezet tagjai kifütyülték Ilie Bolojan miniszterelnököt, és lemondását követelték, amikor a politikus belépett a képviselőház üléstermébe.
Bíróság elé állították kedden Marius Ovidiu Isăilă volt szociáldemokrata szenátort, aki a DNA szerint megpróbálta lefizetni Ionuț Moșteanu volt védelmi minisztert, hogy elősegítse egy szerződés megkötését.
szóljon hozzá!