
A délutáni film előtt belefér még egy séta. A képen a Humboldt egyetemhez tartozó Grimm központ látható. Kívül egyszerű, belül nagyszerű! A homlokzat
Fotó: Bács Béla János
A különböző szekciókban több magyar és román filmet is megtekinthetnek az érdeklődők. Ezek a filmek általában sikernek örvendnek, az elmúlt években gyakran jutalmazták azokat. Nem minden ország büszkélkedhetik hasonló sikerrel, az éppen országuk függetlenségének 100. évfordulóját ünneplő litván barátaink, akikkel együtt látogatunk el az előadásokra, egyetlen filmet sem tudhatnak magukénak a körülbelül 400-as listáról.
2018. február 18., 14:052018. február 18., 14:05
2018. február 18., 14:062018. február 18., 14:06
A Fotbal infinit (Infinite Football) című filmet a Fórum szekcióban vetítették, mely szekcióban kísérletező, avantgárd filmek szerepelnek.
A labdarúgáshoz és a politikához minden férfi ért – hallani olykor. Corneliu Poromboiu legújabb dokumentumfilmjének megtekintése után a legtöbb néző bizonyára megváltoztatja ezen véleményét.
Az intézmény központi olvasóterme
Fotó: Bács Béla János
És minden meredek életfordulat ellenére, vajon miért marad fontos a négyzet nyolcszögűsítése számára? A kérdésékre nem kapunk kimerítő választ, de legtöbbjüket magunkkal vihetjük. És én milyen nyomot hagyok magam után a homokban? – többek között felmerül ez is.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
Elképzelés már van, most a várható költségeket is tartalmazó számításokat kell elkészíteni a Csíkszeredában tervezett parkolóház számára. A város saját beruházásaként épülne, amelyhez finanszírozást is kell majd találni.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!