
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Tűzben veszítette életét egy idős háromszéki asszony pénteken. A tüzet a szakemberek feltételezése szerint a nem megfelelő állapotú kémény okozta.
2020. február 21., 19:102020. február 21., 19:10
A tűzoltók tájékoztatása szerint pénteken riasztották őket egy feldobolyi házhoz. Két tűzoltóautó és egy rohammentő sietett a oda, amikor a helyszínre értek, a lángok már magasra csaptak, a lakóház teteje beomlott. Amint biztosították a bejutást, a tűzoltók bementek az égő házba, ahol egy 85 éves asszonyt találtak, az életét már nem tudták megmenteni.
A tűzben elégett az épület tetőszerkezete mintegy 30 négyzetméteren, valamint a házban levő ingóságok. A szakemberek szerint a tüzet a nem megfelelő állapotú kémény okozta, az vagy megrongálódott, vagy túl közel volt a gyúlékony anyagokhoz.
Százhuszonkét tisztségviselőt érinthet a feddhetetlenségi törvény hétfőn alkotmányosnak ítélt módosítása, amely a megbízatás megszűnését írja elő az összeférhetetlenség vagy érdekellentét miatt elmarasztalt személyek esetében.
A jövedéki adó ideiglenes csökkentése ellenére a 10 lejes lélektani küszöb felett maradt Romániában a gázolaj literenkénti átlagára – közölte a Peco-online.ro árfigyelő szakportál hétfőn.
Holtan találtak hétfőn a Szamosban egy 18 éves fiatalembert Szatmárnémetiben, aki vasárnap este tűnt el a folyóban – tájékoztatott a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A televízió marad a legtöbbek által leginkább megbízhatónak tartott információs forrás, és a közösségi média platformjai közül a Facebook őrzi vezető pozícióját – derül ki az Expert Forum megbízásából készült közvélemény-kutatásból.
Az alkotmánybíróság alkotmányosnak ítélte a feddhetetlenségi törvénybe a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére beiktatott módosítást.
Az alkotmánybíróság hétfőn alkotmányellenesnek nyilvánította a feddhetetlenségi törvényben szereplő „a házastársakéhoz hasonló kapcsolatban élő személy” megfogalmazást – közölték az Agerpres hírügynökséggel a testület illetékesei.
Elmaradt a jogerős ítélet kihirdetése a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben a Marosvásárhelyi Ítélőtáblán. Az elsőfokú ítélet után benyújtott fellebbezések kapcsán így még néhány napot várni kell a döntésre.
A több mint tíz éve épülő radnóti hőerőmű befejezését prioritásként kell kezelni – jelentette ki Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök hétfőn Nagyváradon.
Az elmúlt három nap összesen több mint 2750 hektárnyi területet érintő 671 tűzesethez riasztották a tűzoltókat – közölte hétfőn a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Két nő meggyilkolásával gyanúsítanak egy 66 éves férfit a Bákó megyei Comănești-en; a feltételezett elkövető ezután megpróbált végezni magával – közölte a megyei rendőrség.