
Benkő Erika. Kéréssel fordult az oktatási miniszterhez az online oktatást illetően. Archív
Fotó: Tamás Sándor/Facebook
Kérdéssel fordult Monica Anisie tanügyminiszterhez az online oktatásban tapasztalt nehézségek kapcsán Benkő Erika RMDSZ-es képviselő. Arra kíváncsi, hogy milyen megoldások várhatók az online oktatás terén a járványhelyzet elhúzódása esetén.
2020. november 09., 18:192020. november 09., 18:19
A háromszéki politikus kifejti, rengeteg szülő és tanár panasza jutott el hozzá. Szerinte a felsőbb osztályokban tanuló diákok esetében a digitális eszközök hiánya, az internetelérés jelent gondot,
„Olyan alapvető dolgokról van szó, mint az írás, olvasás, számolás, román és angol nyelv alapszintű elsajátítása, amiben legtöbb szülő egyrészt nincs ahogy kompetens legyen, másrészt dolgozniuk kell, és
Ebből világosan kitűnik, hogy elsősorban az elemi osztályokban sérül a gyermekeknek a tanuláshoz való joga. Ezt a lemaradást pedig nagyon nehéz lesz behozni” – fejtette ki a képviselő.
Benkő Erika szerint a kormány nem veszi figyelembe a szülők és a pedagógusok visszajelzéseit. A tanügyminiszterhez intézett kérésében a sepsiszentgyörgyi parlamenti képviselő arra kér választ, hogy hosszútávon, amennyiben a járvány valóban elhúzódik,
Felteszi azt a kérdést, hogy mi indokolja azt, hogy a román kormány nem követi a legtöbb európai országban alkalmazott gyakorlatot, ahol a nagyon szigorú intézkedések mellett is működnek az iskolák, legalább az elemi oktatás?
A képviselő felidézi, Európában összesen két országban vannak bezárva az iskolák, ezek közül egyik Románia. Arra a kérdésre vár választ a minisztertől, hogy mi indokolta a kormány intézkedését, holott például Franciaországban, ahol sokkal nagyobb a fertőzöttségi ráta, szigorúbbak az intézkedések, az iskolák nyitva vannak.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
szóljon hozzá!