
Amit a vendég nem lát...
Fotó: Facebook/Kovászna Megyei Fogyasztóvédelem
Összesen ötvenezer lejes bírságot szabott ki a Kovászna megyei fogyasztóvédelem egy sepsiszentgyörgyi gyorsétteremre és egy bisztróra: többek között az élelmiszerek tárolását és azok azonosításának hiányát kifogásolták.
2023. november 14., 17:472023. november 14., 17:47
2023. november 14., 18:312023. november 14., 18:31
A sepsiszentgyörgyi gyorséttermet 26 ezer lejre büntették a hatóságok, miután az élelmiszerek tárolására alkalmas
eldobható csomagolásokat többször is felhasználták;
az étlapon szereplő cheddarsajt helyett olvasztott sajtot használtak a fogások elkészítésénél;
illetve nem jelölték meg a menün szereplő termékek súlyát.
Ezenkívül több azonosítás és leírás nélküli terméket is találtak a gyorsétteremnél, valamint nehezményezték az alkalmatlan konyhai eszközök használatát, és
amelyeket a fritőzgépeknél kellett volna feltüntetniük.
A fogyasztóvédelem továbbá több szabálytalanságot talált egy bisztrónál is, esetükben 24 ezer lejes bírságot rótt ki a hatóság. Az okok között szerepel, hogy
Ezenfelül több azonosítást és leírást nélkülöző élelmiszert találtak a hűtőszekrényben, valamint olyan termék is előkerült, amelynél a felbontás napjától számított lejárati idő nem volt feltüntetve.
Fotó: Facebook/Kovászna Megyei Fogyasztóvédelem
A Mircea Diacon, a Kovászna megyei fogyasztóvédelem vezetője által közzétett Facebook-bejegyzés szerint a menün is találtak kifogásolnivalót. „Az étlapok nem feleltek meg az ANPC 2022/201 számú rendeletének a tápérték-nyilatkozatról, az összetevők, adalékanyagok, allergének és az étlapon használt kiolvasztott termékek listájáról szóló előírásainak” – írta.
Ráadásul a hűtőszekrényeken elavult hőmérsékleti táblázatokra és fedél nélküli hulladékgyűjtőkre is ráakadtak a fogyasztóvédők.
Románia célja, hogy az Európai Unió következő többéves költségvetése minél nagyobb legyen, mert így az ország nettó uniós forrásbevétele is nagyobb lehet – jelentette ki pénteken Nicușor Dan a nyári EU-csúcs végén.
Dominic Fritzet nem összeférhetetlenséggel vagy bűncselekmény elkövetésével vádolják, hanem érdekellentéttel, és ez a szabálysértés nem vonja maga után a polgármesteri mandátum elvesztését – jelentette ki Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
A Marosvásárhelyi Ítélőtábla két hónap múlva hirdethet ítéletet azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel.
Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester csütörtökön megfellebbezte a fővárosi törvényszéken a korrupcióellenes ügyészség (DNA) által ellene elrendelt hatósági felügyeletet.
Kevesebb mint egy hónap alatt már a második medvét lőtték ki Brassó leginkább medvejárta, Rakodó nevű lakónegyedében – közölte pénteken a város polgármesteri hivatala.
Különösen magas hőmérsékletekre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetést, illetve elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A hőhullám Maros megyét is érinti.
Kiemelték és a midiai kikötőbe vontatták csütörtökön a térségben márciusban elsüllyedt Astana vontatóhajót.
Pénteken, a tanórák után kezdődik a nyári vakáció az iskolások számára.
szóljon hozzá!