
Elkezdődött a gyalogosoknak és kerékpárosoknak szánt Olt-híd építése
Fotó: Sepsiszentgyörgy önkormányzata/Facebook
A sok beruházás miatt idén nem lesznek járhatók az utak Sepsiszentgyörgyön – ezt a furcsa hírt jelentette be Antal Árpád András polgármester csütörtöki sajtótájékoztatóján, és részletesen beszámolt arról is, hogy melyik utcákat fogják idén teljesen felújítani.
2023. március 16., 15:112023. március 16., 15:11
2023. március 16., 15:192023. március 16., 15:19
Az elöljáró a „rossz hír” ellenére örömmel újságolta, hogy a múlt héten aláírta a kivitelezési szerződést egy négy cégből álló konzorciummal, amely azt a rég várt beruházássorozatot fogja megvalósítani, ami a Gyár, a Stadion, a Nicolae Iorga, Grigore Bălan, Csíki utcák, illetve az Olt mező és a Păiuș David hadnagy utcai járdáknak a felújítását képezi.
– hangsúlyozta Antal. Továbbá elmondta, a Kilyén–Sepsi Aréna útvonalra tervezett bicikliút esetében is lejárt a közbeszerzés, kiválasztották a kivitelezőt, és amennyiben nem fellebbezik meg a döntést, és aláírják a szerződést, akkor már egy hónapon belül láthatóak lesznek az építkezés első jelei.
– húzta alá Sepsiszentgyörgy első embere.
„Sok más önkormányzattól eltérően, ahol lehetett – így lett megoldva a terelő út, de ilyen lesz a jégcsarnok, a bölcsőde, az ANL-s tömbházak stb. – a közbeszerzés-kiírást nem kértem át az önkormányzathoz, hanem a központi hatóságoknál hagytam, mert nagy összegekről van szó, és nem akartam ezzel is az önkormányzat apparátusát terhelni. De van még egy közel 100 millió eurónyi beruházás, ami a várost érinti, és ami mind idén lesz kiírva. Ennyi beruházás nem volt soha Szentgyörgyön, és finanszírozás is van mindenre. Bízom benne, hogy jó kivitelezőket fogunk találni” – magyarázta Antal Árpád.
Egy sor oktatási intézmény és a hozzá tartozó bentlakások felújítását nevesítette, de szó esett arról is, hogy
A tömbházak hőszigetelése kapcsán kifejtette, ezek egy részét úgy tervezik, hogy 2023 negyedik negyedében, illetve a 2024 első negyedében írják ki, ezekre is mind biztosítva van a finanszírozás, most készül a tervezési dokumentáció.
A belvárosi utcák átalakításáról is szó esett, egyelőre még csak a tervek készülnek,
A Szabadság utca, gróf Mikó Imre, Petőfi Sándor, Szent György tér átalakítása is meg kell történjen, szélesíteni fogják a járdákat, biztonságos bicikliutakat alakítanak ki, még a Süsünek becézett Szent György-szobrot is el kell mozdítani egy keveset a jelenlegi helyéről. Lesznek fennakadások a forgalomban, de próbálják úgy ütemezni az útépítést, hogy egyszerre csak egy utcában dolgozzanak.
„Ezekből is jól látszik, hogy míg az egyik kezünkkel védekezünk, küzdünk, addig a másikkal építkezünk” – mutatott rá Antal.
A kormány elfogadta a közigazgatási reformról és a gazdaságélénkítésről szóló sürgősségi rendeleteket – jelentette be kedden este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A hódgátak miatti árvízveszély, az útmenti parkolás gondja, valamint a Kútpatak utca elhanyagoltsága került többek között terítékre a kedd esti lakossági fórumon, amelyet a zsögödi városrész lakói számára szervezett a csíkszeredai városvezetés.
Románia továbbra is minden szükséges támogatást megad Ukrajnának - közölte kedden Nicușor Dan államfő, miután részt vett a tettre készek koalíciójának ülésén.
A kormány a kedd esti rendkívüli ülésén fogadja el a közigazgatási reformcsomagról és a gazdaságélénkítő intézkedésekről szóló sürgősségi rendeleteket.
A képviselőház és a szenátus március 10-én 13 órától együttes ülést tart, amelyen megválasztják az új ombudsmant, az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) vezetőségének több tagját és a Számvevőszék egyik tanácsosát.
Az Országos Erdőőrség 2025 decemberében 3560 köbméter illegálisan kitermelt faanyagot foglalt le, az okozott kárt mintegy kétmillió lejre becsülik – tájékoztatott kedden a Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
Megnyílt az a kijárat Csíkszeredában, amely az Erőss Zsolt Aréna parkolóját tehermentesíti és a tervek szerint az ottani forgalmat is gördülékenyebbé teszi.
Az ukrajnai háború ötödik évébe lépve az ukrán gyermekek több mint egyharmada, csaknem 2,6 millióan továbbra is menekültként élnek - közölte kedden az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF).
A kiskereskedelmi láncok saját márkás termékeinek arányát legfeljebb 20 százalékban korlátozná, azonos termékkategórián belül pedig egységes árrést vezetne be Florin Barbu mezőgazdasági miniszter.
szóljon hozzá!