
Elkezdődött a gyalogosoknak és kerékpárosoknak szánt Olt-híd építése
Fotó: Sepsiszentgyörgy önkormányzata/Facebook
A sok beruházás miatt idén nem lesznek járhatók az utak Sepsiszentgyörgyön – ezt a furcsa hírt jelentette be Antal Árpád András polgármester csütörtöki sajtótájékoztatóján, és részletesen beszámolt arról is, hogy melyik utcákat fogják idén teljesen felújítani.
2023. március 16., 15:112023. március 16., 15:11
2023. március 16., 15:192023. március 16., 15:19
Az elöljáró a „rossz hír” ellenére örömmel újságolta, hogy a múlt héten aláírta a kivitelezési szerződést egy négy cégből álló konzorciummal, amely azt a rég várt beruházássorozatot fogja megvalósítani, ami a Gyár, a Stadion, a Nicolae Iorga, Grigore Bălan, Csíki utcák, illetve az Olt mező és a Păiuș David hadnagy utcai járdáknak a felújítását képezi.
– hangsúlyozta Antal. Továbbá elmondta, a Kilyén–Sepsi Aréna útvonalra tervezett bicikliút esetében is lejárt a közbeszerzés, kiválasztották a kivitelezőt, és amennyiben nem fellebbezik meg a döntést, és aláírják a szerződést, akkor már egy hónapon belül láthatóak lesznek az építkezés első jelei.
– húzta alá Sepsiszentgyörgy első embere.
„Sok más önkormányzattól eltérően, ahol lehetett – így lett megoldva a terelő út, de ilyen lesz a jégcsarnok, a bölcsőde, az ANL-s tömbházak stb. – a közbeszerzés-kiírást nem kértem át az önkormányzathoz, hanem a központi hatóságoknál hagytam, mert nagy összegekről van szó, és nem akartam ezzel is az önkormányzat apparátusát terhelni. De van még egy közel 100 millió eurónyi beruházás, ami a várost érinti, és ami mind idén lesz kiírva. Ennyi beruházás nem volt soha Szentgyörgyön, és finanszírozás is van mindenre. Bízom benne, hogy jó kivitelezőket fogunk találni” – magyarázta Antal Árpád.
Egy sor oktatási intézmény és a hozzá tartozó bentlakások felújítását nevesítette, de szó esett arról is, hogy
A tömbházak hőszigetelése kapcsán kifejtette, ezek egy részét úgy tervezik, hogy 2023 negyedik negyedében, illetve a 2024 első negyedében írják ki, ezekre is mind biztosítva van a finanszírozás, most készül a tervezési dokumentáció.
A belvárosi utcák átalakításáról is szó esett, egyelőre még csak a tervek készülnek,
A Szabadság utca, gróf Mikó Imre, Petőfi Sándor, Szent György tér átalakítása is meg kell történjen, szélesíteni fogják a járdákat, biztonságos bicikliutakat alakítanak ki, még a Süsünek becézett Szent György-szobrot is el kell mozdítani egy keveset a jelenlegi helyéről. Lesznek fennakadások a forgalomban, de próbálják úgy ütemezni az útépítést, hogy egyszerre csak egy utcában dolgozzanak.
„Ezekből is jól látszik, hogy míg az egyik kezünkkel védekezünk, küzdünk, addig a másikkal építkezünk” – mutatott rá Antal.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
szóljon hozzá!