
Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke
Fotó: Haáz Vince
Alig kilenc év alatt sikerült kinevelni a 2012-ben alakult Székelyföldi Labdarúgó Akadémiánál egy olyan generációt, ami korosztálya országos bajnokságában diadalmaskodik. A legtöbb 19 éveseknél Romániában ma nincs olyan csapat, ami jobb lenne az FK Csíkszeredánál, és nincsen ennél idősebb utánpótláskorúak számára kiírt pontvadászat.
2021. június 15., 12:522021. június 15., 12:52
Az alig két napja megnyert bajnoki döntő jelentőségét talán még meg sem érthetjük igazán, talán az segíthet, ha hozzátesszük, hogy a sikernek köszönhetően jövőre az ifjúsági Bajnokok Ligájában indulhat a klub, amelynek U19-es keretében nemcsak hogy hazai nevelésű, hanem javarészt székelyföldi születésű játékos küzd a győzelemért.

A labadrúgó U19-es Elit Liga döntőjében rendezett FK Csíkszereda–Viitorul mérkőzés elején még úgy tűnt, a tengerpartiak magabiztosan nyernek, a trófeát végül a második félidőben magára találó, Rotar és Botorok góljaival fordító székelyföldi együttes emelhette magasba.
A műsor ma – Magyarország labdarúgó Eb-n való bemutatkozásának felvezetőjeként is akár – 18.15-től nézhető a Krónika Facebook-oldalán és a Médiatér Youtube-csatornáján.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
Az oltásokkal kapcsolatos kampányt indít az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A 2026-os állami költségvetés felelős és kiegyensúlyozott lesz, minden eddiginél nagyobb összeget fordítanak beruházásokra és rekordösszegű uniós forrás lehívásával számolnak - jelentette ki kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Közlekedési baleset történt csütörtök reggel a 12A jelzésű országút és a 123E megyei út kereszteződésében, Csíkdelne település bejáratánál.
A közel-keleti konfliktus térségében rekedt összesen 318 román állampolgár térhetett haza Romániába azzal a két különjárattal, amelyek a keddre virradó éjszaka szálltak le az otopeni-i repülőtéren – számolt be Oana Țoiu külügyminiszter.
Kétszer annyi cég kezdte az idei évet a bezáráshoz vezető folyamat elindításával Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint tavaly januárban. Országos viszonylatban csak feleannyival nőtt a cégfeloszlatások száma, mint a három székelyföldi megyében.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
szóljon hozzá!