Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Veres Nándor
A háromszéki Árkos központjában, a községháza előtt sétált a napokban a medve. A hétvégén kétszer is látták a vadat a falu főutcáján, egyik szemtanú le is fényképezte. A medve kertekbe is bejárt, szemeteskukákat döntött fel.
2018. június 25., 18:162018. június 25., 18:16
2018. június 25., 18:322018. június 25., 18:32
A fiatal állatot másfél hónappal korábban egy éjszaka autóból filmezték le, akkor is a község központjában rohant. Máthé Árpád Árkos polgármester elmondta:
Az önkormányzat nem tehet ennél többet, a polgármester úgy véli, a törvények akadályozzák a hatékony beavatkozást. Egyelőre annyit tudnak tenni, hogy
Máthé Árpád szerint a fiatal állat tulajdonképpen beköltözött a faluba, a település szélén vert tanyát. Az elöljáró ugyanakkor nem bízik a hajtás hatékonyságában, ezért inkább azt szorgalmazná, hogy fogják be, és szállítsák el a vadállatot.
– véli az elöljáró. Arra kéri az árkosiakat, legyenek nagyon óvatosak, és nehogy megközelítsék a nem túl nagy méretű medvét, hiszen a vad viselkedése kiszámíthatatlan.
Amint arról beszámoltunk, Mikóújfaluban, a temető közelében öt medve vert tanyát, riogatja a falusiakat, ám ott sem találtak más megoldást, elriasztással próbálkoznak.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
szóljon hozzá!