
Fotó: Bíró Blanka
Nincs akadálya annak, hogy az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) listákat, polgármester és tanácselnök jelölteket indítson a szeptemberi helyhatósági választásokon, mert bejegyezték a romániai pártszövetségek regiszterébe – jelentette be szerdán sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatóján Csomortányi István a szövetség Erdélyi Magyar Néppártos (EMNP) társelnöke. Kovászna megye tanácselnöki tisztségéért Bálint Józsefet indítják.
2020. július 29., 19:192020. július 29., 19:19
2020. július 29., 19:192020. július 29., 19:19
A Bálint Józseffel és Mezei Jánossal tartott sajtóeseményen Csomortányi emlékeztetett, hogy az Erdélyi Magyar Néppárt és a Magyar Polgári Párt (MPP) összefogásából létrejött szövetség hivatalos bejegyzése a múlt héten a bukaresti törvényszéken is lezárult.
– tájékoztatott Mezei János MPP-s társelnök. Kovászna Megye Tanácsának elnöki tisztségéért Bálint József az EMNP megyei elnöke indul. Mezei János emlékeztetett, ő Hargita Megye Tanácsának elnöki tisztségére pályázik, ketten vállvetve dolgoznak majd azért, hogy a két megyében a nemzeti oldal tettekben is képviselje a közösséget.
Bálint József a sajtótájékoztatón felidézte, 12 éve tevékenykedik a helyi önkormányzatban, alpolgármesteri és harminc éves vállalkozói tapasztalatát is kamatoztatni tudja. Célja, hogy
A kelleténél vékonyabb aszfaltréteget, rövidebb útszakaszt, harminc év alatt leromlott középületeket sorolt fel hiányosságként, ugyanakkor szerinte az önkormányzatok nem élnek a közigazgatási törvényben szavatolt önrendelkezési jogokkal,
A konkrétumokat firtató újságírói kérdésre kifejtette, Telek és Szörcse között egy kilométerrel rövidebb lett az út, a Gidófalva és Angyalos közötti úton alig két centiméteres az aszfalt, elhanyagolt a sepsiszentgyörgyi tüdőkórház, a pszichiátria és az egykori fogorvosi rendelőintézet épülete.
Csomortányi István szerint, az a probléma, hogy folyamatos defenzívába szorultunk, Mezei János pedig leszögezte: bátor vezetőkre van szükség, akik vállalják a tisztséggel járó felelősséget és problémákat.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
1 hozzászólás