Hirdetés
Hirdetés

Balesetek hétfője a Hargita megyei utakon

Képünk illusztráció •  Fotó: Pinti Attila

Képünk illusztráció

Fotó: Pinti Attila

Elszabadult teherautó-kerék miatt megrongálódott járművek, gépkocsi elé szaladó gyerek és egy jogosítvánnyal nem rendelkező, balesetező motoros – mindez egyetlen nap leforgása alatt történt a Hargita megyei utakon.

Bencze Emese

2021. augusztus 03., 17:512021. augusztus 03., 17:51

2021. augusztus 04., 09:322021. augusztus 04., 09:32

Levált egy nyergesvontató félpótkocsijának két kereke a Székelyudvarhely és Farkaslaka közötti útszakaszon, az eset következtében négy személyautó is megrongálódott, az érintett útszakaszon ideiglenes torlódás alakult ki hétfőn délelőtt.

A nyergesvontatót vezető 50 éves sofőr a 13A jelzésű országúton haladt járművével Székelyudvarhely irányából Farkaslaka felé, amikor a gépjármű félpótkocsijának jobb hátsó kerekei leváltak. Az elszabadult kerekek kárt tettek a kamion mögött haladó, illetve a szemből szabályosan közlekedő személyautóban. A szemből érkező autó sofőrje, hogy elkerülje az ütközést, hirtelen fékezésbe kezdett, ezzel azonban ráfutásos balesetet idézett elő. A mögötte haladó, utánfutót vontató autó belehajtott, és az utána érkező személyautó sofőrje sem tudott már megállni. Az utánfutós autó utasa, egy 67 éves Zetelaka községi nő megsérült.

A helyszíni vizsgálatok során az érintett sofőrök mindegyikét alkoholszondával tesztelték, egyikük sem állt alkohol befolyása alatt a történtek idején. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.

Elsodorta a gyereket

Kisgyereket sodort el autójával egy maroshévízi nő Salamáson község területén hétfő délután. Az 50 éves nő, miközben a 153D jelzésű megyei úton haladt autójával Gyergyóhodoson, elsodort egy három év körüli gyereket, aki a közeli tömbház lépcsőházából szaladt ki elé, az úttestre. A baleset következtében a gyerek megsérült. Az autóvezető nem állt alkohol befolyása alatt az eset történtekor, az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárást indítottak.

Hirdetés

Jogosítvány nélküli motoros okozott balesetet 

Jogosítvány nélküli motorkerékpáros ütközött össze egy személygépjárművel Gyimesközéplokon ugyancsak hétfőn, az esti órákban. A 21 éves helyi férfi miközben bejegyezetlen motorkerékpárjával a 232-es községi úton haladt Borospatakán, egy enyhe jobb kanyarban áttért az ellenkező irányú sávra, és összeütközött egy szemből szabályosan közlekedő személygépjárművel, amelyet egy 26 éves, ugyancsak gyimesközéploki fiatal vezetett. A baleset következtében az autó sofőrje megsérült.

A motorkerékpáros ellen gondatlanságból elkövetett testi sértés, jogosítvány nélküli vezetés és bejegyzetlen járművel való közlekedés miatt is eljárást indítottak.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 27., szombat

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön

Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők

Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők
2026. június 27., szombat

Beterít a hőhullám – jövő hét elején is harmadfokú kánikulariasztás lesz majdnem az egész országban

Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.

Beterít a hőhullám – jövő hét elején is harmadfokú kánikulariasztás lesz majdnem az egész országban
2026. június 27., szombat

Szombatfalván láttak medvét szombatra virradóra

Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.

Szombatfalván láttak medvét szombatra virradóra
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Kilencven szénabála és egy épület égett Mezőzáhon

Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Kilencven szénabála és egy épület égett Mezőzáhon
2026. június 27., szombat

Vadorzóknál tartott házkutatásokat a rendőrség

A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.

Vadorzóknál tartott házkutatásokat a rendőrség
2026. június 27., szombat

Simion szerint ha nem kormányozhat az AUR, akkor fel kell függeszteni Nicușor Dan államfőt

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.

Simion szerint ha nem kormányozhat az AUR, akkor fel kell függeszteni Nicușor Dan államfőt
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Az utakon is oda kell figyelni a kánikula miatt

Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.

Az utakon is oda kell figyelni a kánikula miatt
2026. június 26., péntek

Egy emberként énekelte a közönség a Bagossy-dalokat az Udvarhely Napokon

Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.

Egy emberként énekelte a közönség a Bagossy-dalokat az Udvarhely Napokon
2026. június 26., péntek

Hol lesz útjavítás idén Maros megyében?

Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.

Hol lesz útjavítás idén Maros megyében?
Hirdetés