
Fotó: Székelyhon
Elsőbbségadás nélkül tért ki a főútra autójával egy férfi egy csíkszeredai üzemanyagtöltő-állomásról csütörtök délután, összeütközve egy szabályosan közlekedő járművel. Négy személy megsérült – közölte a rendőrség.
2021. március 04., 19:152021. március 04., 19:15
Közúti balesethez riasztották csütörtök délután a csíkszeredai rendőröket, a mentőszolgálatot, valamint a tűzoltóság elsősegélynyújtó egységeit: a hatósági vizsgálatok szerint egy férfi elsőbbségadás nélkül tért ki gépjárművével a város északi kijáratánál, Taplocán lévő benzinkúttól az E578 jelzésű európai útra, összeütközve egy Csíkcsicsó felől Csíkszereda irányába szabályosan haladó autóval.
Fotó: Székelyhon
A helyszínre a Hargita Megyei Mentőszolgálat, valamint a csíkszeredai tűzoltóság elsősegély-nyújtó egységei siettek. Négy, a szabályosan közlekedő autóban lévő – két 19, egy 24, valamint egy 32 éves – nő szenvedett könnyebb sérüléseket, őket kivizsgálásra kórházba szállították. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indítottak eljárást – tájékoztatott Incze Mikós, a Hargita Megyei Rendőr-Főkapitányság szóvivő-helyettese.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
szóljon hozzá!