
Tăraș Silviu polgármester
Fotó: Bodor Tünde
Három projektre is sikerült pénzt szereznie Kökösnek az Országos Helyreállítási Alapból (PNRR), ezek idén mutatják meg hasznukat. Viszont máris van szemmel látható eredménye és más, elégtételre okot adó következménye az eddig felhasznált pályázati alapnak: sikerült pár, a közrendet, az emberek biztonságát és a tulajdont veszélyeztető egyént elcsípni. Ugyanakkor a községközpont arculata is javára változik ez évben.
2024. február 05., 20:082024. február 05., 20:08
A bácsteleki iskola 2,6 millió lej összértékű felújítása már igen előrehaladott stádiumban van. A munkálatok idejére a gyerekeket a kökösi iskolába ingáztatják, ami nemrég újítottak fel, tehát az átmeneti időszakban is megfelelő körülmények között tanulhatnak a diákok.
Tăraș Silviu RMDSZ-es polgármester hosszú távú hozadékát is reméli ennek a helyzetnek, amikor a román lakosságú Bácstelek és a magyar lakosságú Kökös gyermekei egy térben tanulnak, játszanak.
– fogalmaz a tősgyökeres helybéli elöljáró.
Ugyancsak az Országos Helyreállítási Alaptól nyert 1,5 millió lejből az idei évben a Kökös központjában levő, még a ’80-as években épült tömbház szigetelését, újrafedését is elvégzik, ami jelentősen javítja majd az utcaképet. Ebben az ügyben most van folyamatban a közbeszerzés.
A Kökös központjában levő tömbház sem így fog kinézni év végére
Fotó: Bodor Tünde
Részben máris látható annak a finanszírozásnak az eredménye, amelyet a községek okoseszközökkel való felszerelését célzó pályázati alapból szerzett az önkormányzat. Tavaly nyár közepén szereltek fel Kökös és Bácstelek nagyobb kockázatú helyein 23 térfigyelő kamerát, és
Így sikerült biciklitolvajt és tettlegességre vetemedő személyeket is felelősségre vonni, de akkor is nagyon jól jött a sok „szem”, amikor egy más megyei autó utasai Bácsteleken idősekkel próbáltak valamiféle szerződéseket aláíratni – azért csak próbáltak, mert az időben riasztott rendőrség láttán hamar elmenekültek.
Jó helyen vannak, végzik a dolgukat a kamerák
Fotó: Bodor Tünde
A kamerákkal kapcsolatban ugyan voltak olyan vélemények, hogy még több még nagyobb biztonságot jelentene, de mint a községvezető lapunknak magyarázta, nem akart átesni a ló túlsó oldalára, és megsérteni az emberek magánélethez való jogát, így csak azokra a helyekre kerültek kamerák, ahová a megrendelt tanulmány szerzői javasolták. A kamerarendszer mellett
Az utóbbi időben egyre többször kiönt a község területén a Feketeügy és a Tatrang, ilyenkor fontos látni, hol van a legnagyobb szükség a beavatkozásra, mondta a polgármester.
A drón igen hasznos lehet katasztrófahelyzetben • Forrás: Tăraș Silviu
Ugyanebből a projektből a továbbiakban 3–3 buszmegállót létesítenek a településeken, okospadokat szerelnek fel, és bár pályáztak rá, a kiírók nem ítélték meg a szükséges erőforrásokat egy új játszótérre, így azt az önkormányzat saját költségvetéséből fogja kivitelezni.
Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette, hogy parlamenti többség hiányában jelenleg Sorin Grindeanu és Siegfried Mureșan sem tudna kormányt alakítani.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a havi bontásra készülő jelentései közül a májusit. Az idei tavasz utolsó hónapjában sokkal több volt a hidegrekord, mint a meleg.
A bukaresti törvényszék szerdán helyt adott a Bolojan-ellenes csoport újabb keresetének, és felfüggesztette a Nemzeti Liberális Párt (PNL) június 21-i rendkívüli kongresszusán elfogadott határozatok végrehajtását.
Többszöri éjszakai medveűzés után szombaton kilőttek a Kézdialmás községhez tartozó Csomortánban egy faluba bejáró medvét – de ez csak egy a sok közül.
A Román Nemzeti Bank (BNR) szerint júniusban enyhén csökkent az éves inflációs ráta, az idei harmadik negyedévben pedig jelentősebb mérséklődés várható.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy menesztette tisztségéből Alexandra Zarát, az Országos Fogyatékosságügyi Hatóság (ANPDPD) elnökét.
Előzetes letartóztatásba helyeztek Németországban egy román-moldovai kettős állampolgárt szélsőjobboldali terrorszervezet létrehozásának kísérlete miatt – tájékoztatott szerdán a Román Rendőrség.
Az első akkreditált doktori iskola, új mesteri és mérnöki képzések, modern laborok és épülő kampuszok jellemzik a Sapientia EMTE idei felvételi időszakát. Az egyetem vezetői Csíkszeredában ismertették a legfontosabb újdonságokat.
A fejlesztési minisztérium szerdán meghosszabbította a helyreállítási alapból (PNRR) finanszírozott beruházások elszámolási határidejét, és sürgeti az elszámolási kérések benyújtását.
szóljon hozzá!