
Fotó: EcoAtitudine
Környezettudatosságra nevelő országos kampányhoz csatlakozott Háromszék a Kovászna Megye Integrált Hulladékgazdálkodási Rendszerének Közösségi Fejlesztési Egyesületén keresztül.
2017. május 11., 20:572017. május 11., 20:57
2017. május 11., 20:582017. május 11., 20:58
Az októberig zajló kampány célja a szelektív, újrahasznosítható hulladékgyűjtés ösztönzése.
ugyanakkor a legtöbb szelektív hulladékot gyűjtő településen jutalmazzák az iskolát: mágneses táblát, táblagépet, foci-, kosár-, kézilabda, iskolai tanfelszereléseket kap a tanintézet.
Fotó: EcoAtitudine
Kovászna megyében tíz vidéki település csatlakozott a programhoz, a kampánykörút során a kézdivásárhelyi Zöld Nap Egyesület önkénteseivel látogatnak el a benevezett iskolákba, ahol környezettudatosságra nevelő, interaktív előadásokat tartanak.
Ambrus József, az egyesület ügyvezető igazgatója szerint a kampány során
Fotó: EcoAtitudine
„Abból kiindulva, hogy a gyerekek a legfogékonyabbak az újra, már a kezdetektől környezettudatosságra kell nevelnünk őket, megtanítani, hogy védjék a természetet, gyűjtsék szelektíven a hulladékot, talán így nagyobb esélyünk lesz arra, hogy mi, felnőttek is odafigyeljünk környezetünk tisztaságára” – fogalmazott Ambrus.
Fotó: EcoAtitudine
Az EcoAtitudine nevet viselő országos kampány 2010 és 2020 között zajlik Romániában, Kovászna megye idén először csatlakozott. Ebben az évben több mint 900 ezer személy, 340 ezer háztartás, 15 megye, 200 település, és 320 iskola részvételére számítanak a szervezők.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.
A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.
szóljon hozzá!