
Fotó: Kristó Gothárd Hunor
Az újraértelmezés az október 13. és 16. között Sepsiszentgyörgyön nyolcadik alkalommal megszervezett pulzArt kortárs művészeti fesztivál szervezőelve.
2022. szeptember 19., 22:052022. szeptember 19., 22:05
A rendezvény programját hétfőn sajtótájékoztatón ismertette Vargha Fruzsina, alpolgármester, Knop Ildikó, a fesztivál főszervezője és Erdei Anita, a Kónya Ádám Művelődési Ház helyettes vezetője. Mint elhangzott, a fesztivált a pandémia miatt két év szünet után szervezik meg újra, ez az idő pedig lehetőséget adott az újraételmezésre.
Megtudtuk, a színes kínálat széles közönséget szólít meg. A hazaiak mellett többek között brit, francia, német, belga, magyar, horvát és iráni művészek, előadók és alkotások érkeznek Sepsiszentgyörgyre. A fesztivált a Fazer müncheni dzsessz-zenekar nyitja, a zárókoncerten pedig a Noya Rao, egy brit elektronikus soul zenét játszó együttes lép fel. Esténként elektronikus élő produkciók lesznek a Zamat kávézóban. A köztereken épület-, aszfaltrajzzal, interaktív fényinstallációval készülnek. Az irodalmi csemegék közül kiemelték, hogy Szvoren Edina íróval, Jászberényi Sándor íróval és haditudósítóval és Vasile Ernu íróval is lesz lehetőség találkozni. Önkéntesek jelentkezését október 2-ig várják, az előadásokra szeptember 26-tól lehet jegyet váltani.
További információt a rendezvényről itt találhat.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
szóljon hozzá!