
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Figyelmeztető plakátokat helyez ki Sepsiszentgyörgy önkormányzata a játszótereken, a parkokban, a köztereken, hogy felhívják a lakosok figyelmét: a kedvenceik sétáltatásakor szedjék össze utánuk az ürüléket.
2022. július 18., 21:292022. július 18., 21:29
Azzal érvelnek, hogy egyre több panasz, lakossági bejelentés érkezik az köztereken levő kutyapiszok miatt. A bejelentett kutyatulajdonosok rendszeresen kapnak a kutyapiszok összegyűjtésére alkalmas zacskókat a Tega köztisztasági vállalattól, a város területén pedig 60 hulladékgyűjtő ponton lehet bedobni az ürüléket. Eredetileg ezeken a gyűjtőpontokon zacskók is voltak, de azokat az első néhány órában mind elvitték, így inkább személyesen átadják a zacskókat az ebtartóknak. A városháza öt évvel ezelőtt végzett kutyaszámlálást, akkor több mint 2000 ebet számoltak össze a magánházakban, és mintegy 600 kutya volt hivatalosan bejelentve a tömbházaknál.
Forgalmi változás lesz a sepsiszentgyörgyi Patak utcában, a Cigaretta utca és a Kós Károly utca közötti szakaszon hétfő reggeltől.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!