
Hoszútávú célok még bőven akadnak a tarsolyában az ötödik mandátumáért induló Antal Árpádnak
Fotó: Tuchiluș Alex
Hétfő reggel 6000 aláírással iktatta jelölési dossziéját, délben pedig a terelőúton tett rövid látogatás után a Sepsi Ipari Parkban sajtótájékoztatón ismertette programját Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, aki az RMDSZ színeiben ötödik mandátumáért száll harcba a helyhatósági választásokon.
2024. április 29., 16:392024. április 29., 16:39
A sajtótájékoztató a jó terelőúton kezdődött, majd az ipari parkban folytatódott. Sepsiszentgyörgy legnagyobb beruházása jelentőségteljes helyszín, annál is inkább, hogy
– emelte ki Antal. A közel 70 millió értékű beruházás meg fogja majd változtatni a helybeliek életét, mert az áthaladó forgalomtól mentesíti a várost, de ez csak azért valósulhatott meg, mert másfél évtizede csapatként dolgoznak – hangsúlyozta a városvezető.
A sikerhez kell a jó csapat és az RMDSZ-lobbi is, ismerte el a polgármester. Szerinte mostanra kialakult az összeforrott, jól működős csapat
Fotó: Tuchiluș Alex
Ha 15 éve még poros kisvárosnak volt nevezhető, ma már „eleven, fejlődő, iránymutató” közösségi központnak, városnak tekinthető a megyeszékhely, mely a kisváros békéjét és a nagyvárosok minőségi szolgáltatásait tudja nyújtani.
– fogalmazott Antal Árpád.
Az általa az elmúlt 15 év legjobbjának nevezett tanácsosi listán
Képvisel minden városnegyedet, nemzedéket, társadalmi réteget – jelentette ki a polgármester, aki újfent kitért a csapatmunka jelentőségére, azt egy focicsapat működéséhez hasonlítva.
A város legjelentősebb beruházása az év végére elkészülő terelőút, erre a legbüszkébb a polgármester
Fotó: Tuchiluș Alex
Ha az emberek nem is szeretik a politikát, a politika foglalkozik az emberekkel – magyarázta. Politika nélkül nem lehet döntéseket hozni, az emberek adójából legfeljebb működtetni lehetne a várost, az RMDSZ lobbija nélkül viszont nem lehetett volna fejleszteni.
Antal nem tagadta, hogy az ő vezetése alatt rossz döntések is születhettek a városban, de célként a minél kevesebb rossz és minél több jó döntés meghozatalát fogalmazta meg.
Újságírói kérdésre válaszolva Antal elmondta, az önkormányzati munka egy szakma, amelyet meg kell tanulni. Számára az elmúlt periódus legnagyobb kihívásait a válságok jelentették (a gazdasági válság, járványhelyzet), de mostanra összeállt egy kiforrott csapat, amelyet már nem lephetnek meg újabb krízishelyzetek. Neki magának pedig elmondása szerint a munkája a szenvedélye, szívügye, mert szereti a várost és az itt élő embereket.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
A pedagógusok bojkottja miatt a márciusi próbaérettségi eredményei Háromszéken nem mérvadóak. A végzősök kevesebb mint fele vizsgázott, miközben a szakszervezetek már a következő sztrájkhullámot készítik elő az oktatási minisztérium tervei miatt.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
szóljon hozzá!