
Képünk illusztráció
Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI
Előjegyzés nélkül igényelhető péntektől az egydózisú Johnson&Johnson koronavírus elleni védőoltás a marosvásárhelyi Transilvania Nemzetközi Repülőtéren létrehozott oltóközpontban az utasoknak, kísérőiknek, illetve az átutazóknak.
2021. május 28., 20:002021. május 28., 20:00
2021. június 04., 14:192021. június 04., 14:19
Románia első reptéri oltóközpontja nyílt meg pénteken 17 órakor a marosvásárhelyi légikikötőnél – számol be a Libertatea.ro hírportál. Az egydózisú Johnson&Joshnson vakcinát képzett egészségügyi személyzet adja be az igénylőknek. A védőoltást előjegyzés nélkül kérhetik a járatok utasai, az őket kísérők, illetve az átutazók. Az oltóközpont „nyitvatartási ideje” az egyes érkező, illetve induló kereskedelmi repülőjáratokhoz igazodik.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
Az év első öt hónapjában 13,62 százalékkal 3146-ra nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma a 2025 azonos időszakában regisztrált 2769-ről – derül ki a Cégnyilvántartási Hivatal honlapján kedden közzétett adatokból.
Három tengerész megsérült, miután tűz ütött ki a libériai felségjelzésű Gas Lisbon LPG-tartályhajón a Fekete-tengeren, Sfântu Gheorghe településtől mintegy 14 tengeri mérföldre.
Van egy fotód, amely egyetlen pillanat alatt visszarepít Tusványosra? Egy kép a kedvenc koncertedről vagy éppen egy spontán, felejthetetlen pillanatról? Most aztán tényleg érdemes előkeresni.
Közzétették kedden a tanárok véglegesítő vizsgájának óvás előtti eredményeit; 6345 pedagógus ment át a vizsgán, közülük 40-en tízes átlaggal.
Szikladarab zuhant kedden a 7-es országúton, az Olt völgyében egy személygépkocsira, amelynek egyik utasa, egy 71 éves férfi életét vesztette – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
szóljon hozzá!