
A marosvásárhelyi prefektúra elé vonulnak tüntetni. Archív
Fotó: Haáz Vince
Tiltakozó megmozdulást szervez országszerte a Frăţia Szabad Szakszervezetek Országos Szövetsége (CNSLR).
2022. október 26., 18:172022. október 26., 18:17
2022. október 26., 19:042022. október 26., 19:04
A szervezők szerint a központi fejlesztési régió hat megyéjéből mintegy ezren vonulnak csütörtökön Marosvásárhelyen a prefektúra elé,
Kovászna megyéből autóbusszal mintegy ötvenen utaznak a megmozdulásra.
Vasile Neagovici, a Sanitas szakszervezet Kovászna megyei elnöke elmondta, a CNSRL felhívására csatlakoznak az utcai megmozduláshoz.
„Hosszú követeléslistánk van, sürgős intézkedéseket akarunk a körvonalazódó válság enyhítésére.
– sorolta a szakszervezeti bizalmi. Meglátása szerint a kormány kötelessége sürgősen olyan intézkedéseket hozni, amelyek mérséklik az inflációt, és megállítják az életszínvonal, a vásárlóerő romlását.
A szakszervezet bejelentette, hogy csütörtökön Bukarestben, Bákóban, Konstancán, Kolozsváron, Jászvásáron, Marosvásárhelyen és Târgu Jiuban szervez tiltakozó megmozdulásokat. Becsléseik szerint Marosvásárhelyen Maros, Kovászna, Hargita, Brassó, Szeben és Fehér megyékből mintegy ezer szakszervezeti tag vesz részt az akcióban.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
A szállításügyi miniszter március 6-án aláírta az építkezési engedélyét a segesvári kerülőútnak – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Iulian Sîrbu. Maros megyében ez lesz az első kerülőút.
Ronthatja Románia államadós-besorolásának kilátásait a Moody's Ratings, ha a kormány nem tudja hatékonyan végrehajtani fiskális konszolidációs tervét – derül ki a nemzetközi hitelminősítő időszakos elemzéséből.
Két személyautó ütközött szombaton reggel Marosvécs közelében, három felnőtt és két kiskorú sérült meg a balesetben.
A szerződéskötésre várnak azokban a Hargita megyei községekben, amelyekben EU-s finanszírozásból alkalmazott, három fős munkacsoportokkal erősítenék a szociális hálót. A leépítési kötelezettség nem akadályozza ezeket a személyzetbővítéseket.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
szóljon hozzá!